Menu

Päästeamet tuletab meelde: Eestis kehtib tuleohtlik aeg

Misso vallas Kundsal elav Heiti Suurmägi kinnitab, et kulutulega pole tal varem probleeme olnud. Mehele kuuluval maal toimunud kulupõleng levis ligi viiele hektarile, otsest kahju teistele ei tekkinud. Foto: TOMI SALUVEER

Kuna ees ootab kuiv ja soe nädalalõpp, tuletab päästeamet meelde, et kogu Eesti territooriumil on juba alates 14. aprillist välja kuulutatud tuleohtlik aeg.

Kulu põletamine on Eestis keelatud aastaringselt ning tuleohtlikul ajal võib looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Lõkke tegemisel tuleb nii metsas, maastikul kui koduaias järgida tuleohutusnõudeid. Lõkkease tuleb teha mittesüttivale pinnale, lõket tohib teha vaid vaikse tuulega, hoides käepärast esmased kustutusvahendid. Lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta, sel tuleb lasta lõpuni põleda, lõkkejäägid kustutada veega või summutada liivaga.  Täpsemat infot tule tegemise ohutusnõuete kohta saab päästeala infotelefonilt 1524.

Soojade ilmadega kisub kindlasti ka veekogude juurde, ent kuigi ilm on soe, on vesi siiski veel külm. Kindlasti ei tasu minna vette tundmatus kohas ning veesõidukites peab päästevest seljas olema, märkis päästeamet.  

Samuti paneb päästeamet lapsevanematele südamele mitte jätta lapsi veekogude läheduses järelevalveta.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next