Menu

Päästeamet kutsub lõket tehes ja veekogude ääres ohutult käituma

Võrumaa Teataja

Päästeamet tõdeb, et ilusa nädalavahetuse puhul läheb palju inimesi maakodudesse ja veekogude äärde ning manitseb olema tähelepanelik ja hoolikas nii lõket tehes, grillides kui paadiga sõites ja ujudes.

Eestlastele meeldib privaatsus ja lisaks avalikele ujumiskohtadele armastatakse ka vaiksemaid kohti nagu  karjäärid, järved või tiigid, kus juures olijaid vähem ning vesi soojem, teatas päästeameti pressiesindaja. Sellel on aga kahjuks ka selge negatiivne seos abi kutsumisega hädaolukorras, sest kui pole kõrval viibijaid, on ka abile väga raske loota, eriti kui ollakse vees üksinda.

"Siinkohal tuletame kõigile lastevanematele meelde, et lastel tuleb veekogude läheduses, seal hulgas ka väiksemate veekogude juures nagu tiigid, koduhoovis olevad basseinid, silma peal hoida. Ekslikult arvatakse, et uppuja saab vees kätega vehkida ja karjuda, tegelikult tuleb uppujal võidelda vee peal püsimise, lainete ja jaheda veega ning energiat vehkimiseks või karjumiseks ei ole ja uputakse pigem vaikselt.

Mullu uppus Eestis 47 inimest, neist viis olid joobes. Päästevest oli seljas vaid ühel hukkunul. Olenemata ujumisoskusest, soost või vanusest, tuleb veesõidukis alati päästevesti kanda. Iga kolmas inimene uppus järves, seega on oluline meeles pidada, et päästevest pole mõeldud vaid avamerel seilamiseks, vaid kasutamiseks nii meredel, jõgedel, järvedel, aga ka väiksematel veekogudel.

Nii lõkke tegemisel kui grillimisel tuleb metsas, maastikul kui ka koduaias järgida tuleohutusnõudeid. Lõkkekoht peab olema ümbritsetud kas kividega või mõne muu materjaliga, mis ei põle ning lõkke tegemisel on vajalik hoida läheduses ämber vee või liivaga ning lõket ei tohi jätta järelevalveta. Lõkke tegemisel jälgi tuule tugevust ja tuule suunda, et sädemed ei lendaks põlevmaterjalidele või lõkke tegemisega kaasnev suits ei häiriks naabreid. Grillimise ja muude tuleohutusalaste küsimustega võib pöörduda päästeala telefoni 1524 poole.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next