Menu

G4S rannavalvur päästis uppumisohust kaheksa-aastase poisi

Fotod: ANDREI JAVNAŠAN/Võrumaa Teataja

G4S 18-aastane rannavalvur päästis möödunud nädalal Tamula järvel uppumisohust kaheksa-aastase poisi.

4. juulil kella nelja paiku läks rannavalvur Tristan Krillo Võrus Tamula järve rannas veetemperatuuri mõõtma. Paadisilla juures veesoojust mõõtes märkas ta sillal turnivat kaheksa-aastast poissi, kes ühel hetkel kukkus vette saunapaadi ja silla vahele.

„Läksin siis poisi juurde ja nägin, kuidas ta üritas nagu koera ujuda, aga ei tulnud välja. Ta pea oli vee all ning oli näha, et edasi ta ei liigu,“ kirjeldas vetelpäästja Tristan juhtunut. Rannavalvur ulatas poisile ruttu käe, laps haaras sellest kinni ja vetelpäästja tõmbas ta veest välja.

„Poiss tundus algul šokis olevat. Rahustasin teda ja ütlesin talle, et ta oli tubli, et käest haaras,“ ütles vetelpäästja. "Pärast oli kuulda, kuidas ta oma sõpradele ütles „ta päästis mu elu"," lisas ta.

Poiss oli veekogu ääres umbes 12-13-aastaste sõpradega. Lapse vanemaid rannas ei olnud. Tamula rannas oli tol hetkel ligikaudu 20-30 inimest.

Enam kui 80 G4S-i vetelpäästjat aitavad suplejate ohutust tagada 20 supelrannas Tallinnas, Tartus, Võrus, Otepääl, Elvas, Põlvas, Türil, Viljandis, Haapsalus, Narvas ja Pärnus.

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next