Menu

Piirivalve on hädas piiririkkujatega Kagu-Eestis

Lõuna prefektuur

Saatse saapa lähistel Eesti-Vene kontrolljoonel on hüppeliselt sagenenud juhtumid, kus liiklejad eiravad nii liiklusmärke kui ka piirirežiimi ala selleks, et teha endast piiritähiste taustal fotosid, vahendas kolmapäeval ETV uudistesaade "Aktuaalne kaamera".

 See võib aga halvemal juhul maksma minna kuni 800 eurot.

"Inimesed sõidavad autoga, märkavad Vene piiritähist, meie hoiatussilte ja peatavad siis auto tegelikult juba märgi mõjualas, et teha pilte Vene Föderatsiooni piiritähise taustal. Selline tegevus paraku on seaduse rikkumine," selgitas Saatse piirivalvekordoni juht Arvi Suvi.

Kui eelmisel aastal registreeriti Saatse saabastes kaks rikkumist metsas uitanud seeneliste poolt, siis ainuüksi eelmisel kuul registreeriti väikeses Saatse saapas kuus rikkumist. Rikkujate seas on olnud lisaks Eestile kodanikud ka Hollandist, Soomest, Saksa- ja Venemaalt. Viimane juhtum leidis aset teisipäeva ennelõunal.

Seaduse silmis on piiriribal viibimine võrdväärne ebaseadusliku piiriületusega, mis tähendab, et maksimaalne võimalik trahv selle rikkumise eest on 800 eurot. Seni suurim määratud trahv on olnud 200 eurot, väikseim 20 eurot.

"Meie soov on, et meid võetakse tõsiselt kogu piirilõigul. Kogu piirilõik, mis Saatse kordoni vastutusalal on 82,5 kilomeetrit, on meie jaoks ühtviisi tähtis ja me peame austama ja näitama ka teisele poolele, et me austame kokkulepitud reegleid," sõnas Suvi.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next