Menu

Hollandi mürgimune Eestis tõenäoliselt ei ole

Võrumaa Teataja

Veterinaar- ja toiduameti (VTA) andmetel Hollandis toodetud pestitsiididega saastunud mune tõenäoliselt Eestis ei ole.

"Meie andmetel Hollandi mune Eestis ei ole," ütles VTA pressiesindaja Martin Altraja BNS-ile. Ta lisas, et samuti ei ole Eestis muid Hollandi munadest toodetud tooteid.

Statistikaameti andmetel ei ole viimase 10 aasta jooksul Eestisse Hollandist mune imporditud. Viimati toodi Hollandist mune Eestisse 2006. aastal.

Möödunud nädalal selgus, et vähemalt kolm miljonit ohtliku pestitsiidiga määrdunud muna olid leidnud tee Hollandist Saksamaale. Alam-Saksi põllumajandusminister Christian Meyer ütles reedel aga, et Saksamaale võis jõuda ligi 10 miljonit ohtlikku muna.

Saksa toidupoodide kett Aldi teatas reedel, et võtab üleriigiliselt müügist maha munad, tulenevalt Hollandis lahvatanud pestitsiidiskandaalist.

Ametivõimud kahtlustavad, et pestitsiid fipronil jõudis Hollandi kanalatesse tulenevalt Hollandi ettevõtte Chickfriend katsest ravida täide all kannatavaid kanu.

Hollandi ja Belgia meedia teated, et pestitsiidi sisaldav aines jõudis Chickfriendini Belgia ettevõtte kaudu, on veel kinnitamata.

Suuremates kogustes on fipronil Maailma Terviseorganisatsiooni teatel mõõdukalt ohtlik ja võib mõjuda halvasti inimeste, eelkõige laste, neerudele, maksale ja kilpnäärmetele.

Hollandi prokuratuuri esindaja Marieke van der Molen ütles, et asja kohta on avatud kriminaalmenetlus.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next