Menu

Ametiühingud tõstaks miinimumpalga kolme aastaga 650 euroni

 

Võrumaa Teataja

Eesti Ametiühingute Keskliit tahab tõsta Eesti miinimumpalka kolme aasta jooksul 38 protsenti ehk 470 eurolt 650 euroni.

Kui võrrelda Eesti tööviljakuse ja alampalga suhet, siis 470 euro suurune alampalk ei ole kuigi kõrge, ütles Eesti Ametiühingute Keskliidu juht Peep Peterson BNS-ile.

Tema sõnul kui võtta aluseks Saksamaa miinimumpalk, mis on 1498 eurot kuus ja sealne produktiivsus, siis oleks Eestis mõistlik alampalga tase 650 eurot kuus.

Sellest lähtuvalt on ametiühingud teinud tööandjate keskliidule ettepaneku tõsta Eesti alampalk kolme aasta jooksul 650 euroni kuus, märkis Peterson. "Lõplik tase selgub läbirääkimiste käigus."

Aastast 2001 on tööturu osapooled töötasu alammääras läbirääkinud ja selle laiendatud kollektiivlepinguga kokku leppinud. Traditsioon on, et valitsus kehtestab tööturu osapoolte kokkuleppes toodud töötasu alammäärad hiljem ka oma määrusega.

Viimastel aastatel on Eesti Ametiühingute Keskliit ja Eesti Tööandjate Keskliit leppinud töötasu alammääras kokku kaheks aastaks. Käesoleval aastal on kehtiv tunnitasu alammäär 2,78 eurot ja kuutasu alammäär täistööajaga 40 tundi nädalas töötamise korral 470 eurot. Töötasu alammäärast madalamat tasu töötajale ei või maksta.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next