Menu

Eestisse on jõudnud fiproniili sisaldav omletisegu

Pilt on illustratiivne

Veterinaar- ja toiduameti andmetel on Eestisse jõudnud üle poolesaja kilo 540 kilo fiproniili sisaldavat omletisegu, jaemüüki see ei jõudnud ning toote tarbimine ei kujuta ohtu inimese tervisele.

Saksamaa ettevõte Eipro-Vermarktung kutsus turult tagasi Eestisse tarnitud pastöriseeritud maitsestatud omletisegu, kuna kasutas toote valmistamisel mittenõuetekohast toorainet, edastas amet Euroopa Liidus kehtivate põhimõtete kohaselt vastutab toodetud toidu nõuetekohasuse eest valmistaja ja on kohustatud mittenõuetekohase toote turult tagasi kutsuma. Eestisse toodi nimetatud toodet kaks partiid, kokku 540 kilo

Tootja kinnituse kohaselt ei kujuta omletisegu tarbimine ohtu inimese tervisele.

31. augustil laekunud teatest selgub, et omletisegu partii tarniti Eestisse 25. juulil. Omletisegu tarniti ühele Eesti hulgimüügiettevõttele ning tuginedes seniseks läbi viidud täiendavale järelevalvele võib väita, et toode ei ole jõudnud jaemüüki.

Veterinaar- ja toiduamet on alates informatsiooni laekumisest kontrollinud Eesti ettevõtte tegevust. Eesti käitleja on kohustatud tegema koostööd tarnijaga ning viivitamatult talle teatavaks saanud informatsiooni põhjal oma klientidelt omakorda toote tagasi kutsuma, edastas amet.

Vastavalt uusimatele teadusuuringutele ei ole fiproniil kantserogeenne ega mutageenne, kuid võib olla inimestele neurotoksilise mõjuga. Olenevalt doosist ja kokkupuute kestusest võib olla erinev mõju kesknärvisüsteemile, kilpnäärmele ja maksale. Suurtes annustes põhjustab fiproniil iiveldust, oksendamist ja peavalu. Toimeaine on väga toksiline vesikeskkonnale, veeorganismidele, kaladele, mesilastele ja lindudele (ka kanad). Fiproniil võib potentsiaalselt saastada põhjavett.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next