Menu

Eksabikaasat terroriseerinud mees sai üheksa-aastase vangistuse

VT

Tartu maakohus saatis möödunud nädala lõpus üheksaks aastaks vangi mehe, kes süüdistuse järgi terroriseeris oma eksabikaasat ja viimase lähikondlasi, üritades lõpuks naist läbi süütamise mõrvata.

Kohus leidis, et 57-aastase Üllari süü ähvardamises, väljapressimises, mõrvakatses ja võõra asja hävitamise katses on tõendatud ning selle eest tuleb tal üheksa aastat trellide taga veeta. Karistuse kandmise aega arvatakse süüdistatava kahtlustatavana kinnipidamisest eelmise aasta 16. novembrist. Kannatanule peab mees hüvitama varalise kahju katteks 415 eurot. Menetluskuludena peab ta tasuma kokku 4077 eurot.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi ähvardas Üllar möödunud aasta oktoobris ja novembris korduvalt tervisekahjustuse tekitamisega oma endist abikaasat ning kolme temaga seotud inimest. Samuti helistas süüdistatav 15. novembril mitmel korral oma endisele abikaasale ja nõudis temalt vägivallaga ähvardades 70 000 eurot. Lisaks püüdis mees 15. novembril Põlva linnas Pärna tänaval eramaja hoovis tahtlikult süüdata sinna pargitud sõiduautot, kuid see ei õnnestunud. Süüdistuse järgi süütas mees ka hoovis asuva kuuri, mille tagajärjel osaliselt hävis kuuriga ühenduses olnud elumaja, milles viibisid mehe endine abikaasa ja veel üks kannatanutest. Sellega pani süüdistatav toime tapmiskatse üldohtlikul viisil kahe inimese suhtes ehk mõrvakatse. 

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Ülle Hõraku sõnul oli antud juhul tegemist väga valede vahenditega omavaheliste suhteprobleemide klaarimisega. „Sõltumata sellest, kui probleemsed on inimestevahelised suhted, ei tohi nende lahendamise käigus põhjustada ohtu teiste elule või tervisele ega väljuda seaduse piirest,“ ütles Hõrak. „Kuna selle juhtumi puhul näitas süüdistatav üles äärmiselt vastutustundetut käitumist ning pani üldohtlikul viisil toime nii varavastaseid kui isikuvastaseid kuritegusid, tuli ta prokuratuuri hinnangul ühiskonnast pikemaks ajaks isoleerida,“ lisas prokurör. 

Kohtumenetluse pooled saavad otsuse vaidlustamise soovist teatada seitsme päeva jooksul. Kui otsust soovitakse vaidlustada, teeb kohus motiveeritud tervikotsuse teatavaks 3. oktoobril. 

Kohtueelse menetluse viis läbi Lõuna prefektuur Lõuna ringkonnaprokuratuuri juhtimisel.

Üllar on varem kriminaalkorras karistamata.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next