Menu

Päästeamet: Päästeameti uued põhiautod said nimeks Krõõt

Euroopa Ühtekuuluvusfondi toel jõuab sel aastal Eestisse 27,8 miljoni euro eest uut päästetehnikat, Eesti riik kannab sellest 15%. Kui kevadel võeti kasutusele uued paak- ja konteinerautod, siis nüüd on kohal ka uued põhiautod. Kokku hangitakse Ühtekuuluvusfondi toel 46 uut põhiautot, viimased neist jõuavad kohale oktoobris.

Põhiautosid kasutatakse Päästeametis kõige rohkem. Masinad on oma olemuselt universaalsed ja nendega reageerivad päästjad kõigile sündmustele. 

Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu meenutas, et kui ta 25 aastat tagasi Päästeametisse päästjaks tuli, olid põhiautodeks vene päritolu ZIL 130 või 131, kuhu peale ei mahtunud muud päästevarustust kui mõned kangid ja kirved. „Aga vaadake päästeautot täna - suurema osa päästesündmustest lahendab see auto koos meeskonnaga! Põhiauto on päästjate meeskonnaliige,“ rõhutas Tammearu.

Uued põhiautod on kõrgendatud maastikuläbivusega. Sõiduomaduste puhul on pööratud tähelepanu alarmsõiduohutusele. Autodel on peal tipptaseme päästevarustus, täisautomaatne Alisson tüüpi käigukast, mis teeb operatiivsõidu kiiremaks ja ohutumaks ja põhiautode veepaak on 3000 liitrit. Uued autod on varasematest kõrgema külmakindlusega.

Siseminister Andres Anvelt ütles, et Euroopa Ühtekuuluvusfondi abil saab Päästeamet oma ajaloo suurima tehnikauuenduse läbi viia. Uued universaalsed põhiautod aitavad Eesti päästevõimekust jätkuvalt kõrgel tasemel hoida.

Seni kasutuses olnud põhiautod liiguvad teistesse komandodesse ning vanemad kasutuskõlbulikud masinad antakse ülesannete täitmiseks vabatahtlikele päästekomandodele, kes selleks soovi avaldavad.

Tehnikat jaotatakse vastavalt regionaalpoliitikale, maakondade metsamassiivide tihedusele ja komandode väljasõitude koormusele. Esimesed uued põhiautod alustasid tööd Põhja päästekeskuse komandodes, seoses Eesti Euroopa Liidu eesistumisega. Kõik uued põhiautod jõuavad vastavalt jaotuskavale komandodesse hiljemalt selle aasta lõpuks.

Põhiautole otsiti avalikul konkursil kõlavat naisenime. Kokku laekus umbes 1100 nimepakkumist. Otsustati, et uued päästeautod hakkavad kandma nime Krõõt. Nime pakkujad märkisid, et tegemist on ka ilusa kingitusega Eesti Vabariigile läheneva juubeli puhul. A.H.Tammsaare „Tõe ja Õiguse“ Krõõt on leidnud kindla koha Eesti inimeste südames. Eelmisel sügisel korraldati „Tõe ja Õiguse“ lemmiktegelase valimine, mille võitis ülekaalukalt Krõõt.

Põhiautode jaotusplaan

Tehnikat jaotatakse vastavalt regionaalpoliitikale, maakondade metsamassiivide tihedusele ja komandode väljasõitude koormusele. Esimesed uued põhiautod alustasid tööd Põhja päästekeskuse komandodes, seoses Eesti Euroopa Liidu eesistumisega. Kõik uued põhiautod jõuavad vastavalt jaotuskavale komandodesse hiljemalt selle aasta lõpuks.

Harjumaa: Kesklinna komando – 2 põhiautot Lilleküla komando – 2 põhiautot Nõmme komando – 2 põhiautot Kose komando – 1 põhiauto Pirita komando - 1 põhiauto Muuga komando - 1 põhiauto Keila komando - 1 põhiauto Kopli komando - 1 põhiauto Lasnamäe komando - 1 põhiauto Assaku komando - 1 põhiauto Kehra komando - 1 põhiauto

Ida-Virumaa: Narva komando – 2 põhiautot Jõhvi komando – 2 põhiautot Sillamäe komando - 1 põhiauto Kohtla - Järve komando - 1 põhiauto Narva-Jõesuu komando - 1 põhiauto Kiviõli komando - 1 põhiauto

Jõgevamaa: Jõgeva komando - 1 põhiauto Põltsamaa komando - 1 põhiauto

Järvamaa: Paide komando - 1 põhiauto Türi komando - 1 põhiauto

Läänemaa: Haapsalu komando -1 põhiauto Risti komando - 1 põhiauto

Lääne-Virumaa: Rakvere komando - 1 põhiautoVäike-Maarja komando - 1 põhiauto Tapa komando - 1 põhiauto

Põlvamaa: Põlva komando - 1 põhiauto

Pärnumaa: Pärnu komando – 2 põhiautot Raplamaa: Rapla komando - 1 põhiauto Kohila komando - 1 põhiauto

Saaremaa: Kuressaare komando - 1 põhiauto Tartumaa: Tartu komando - 1 põhiauto Elva komando - 1 põhiauto Annelinna komando – 2 põhiautot

Valgamaa: Valga komando - 1 põhiauto Tõrva komando - 1 põhiauto

Viljandi: Viljandi komando - 1 põhiauto

Võrumaa: Võru komando - 1 põhiauto

KUUM

ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next