Menu

Noormees üritas raha teha president Kaljulaidi domeeniga

zone.ee

Väikeses Ida-Virumaa alevikus elav Kaur Pikhoff (24) ostis umbes kümne euro eest ära domeeni kerstikaljulaid.ee ja läkitas presidendi kantseleisse kirja, milles pakkus domeeni müügiks, kirjutab Eesti Ekspress.

Kantselei pakkus, et võib hüvitada üleandmisega kaasnevad otsesed kulud ehk umbes kümme eurot. Noormees saatis uue kirja: „Selle suhtes, et kõige rohkem tasub karta just emaile mis võidakse sellele domeenile külge siduda, koduleht on teisejärguline. NT: petukirjad aadressilt See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või midagi taolist. Mida iganes võib sellise emailiga korda saata.“

Pikhoff pani domeeni müüki ja andis sellest ka president Kersti Kaljulaidile teada. Presidendi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe pöördus domeenivaidluste komisjoni poole. Appi võeti advokaadibüroo Sorainen. Vaidlus maksis kokku 2250 eurot, kulud tasus presidendi kantselei.

Linnamäe sõnul tasub presidendi töökulud kantselei ja see vaidlus oli seotud Kaljulaidi ametisse asumisega. „Domeen registreeriti vahetult pärast riigipea valimist, väljapressimissooviga pöörduti kantselei poole.“

Komisjon, kuhu kuulus üks inimene, vandeadvokaat Andres Hallmägi, otsustas, et Pikhoff peab domeeni nimega kerstikaljulaid.ee Kaljulaidile üle andma. Seda põhjustel, et domeeninimi on identne Kaljulaidi nimega ning Pikhoff ise ei kasuta ega ole kasutanud seda domeeninime. Ta pole ka selle domeeninime järgi tuntud.

Pikhoffi kirjavahetusest nähtub, et ta soovis domeeni pealt kasu teenida. Kaur Pikhoff ütleb, et ta ostabki domeene ja püüab neid maha müüa, teenides sellega umbes 300 eurot kuus. Eriti hästi lähevad .ee domeenid kaubaks Hiinas.

ENIMLOETUD

VIIMASED