Menu

Kuperjanovi pataljoni ülema käekell sai lasketabamuse viiendas ringi

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Foto:rms Hardi Liuhka

Laupäeval peeti 24. korda traditsioonilist laskevõistlust, mille sihtmärk oli Kuperjanovi jalaväepataljoni ülema käekell – võistluse võitis viiendas ringis tehtud täpse tabamusega leitnant Margus Lumi pataljoni A kompaniist.

"Võistlus läks pingeliselt ega olnud kõige kergem, aga iga lasuga sain paremini teada, kuhu kõik lasud lähevad, ja viienda lasuga sain täiesti pihta," vahendas kaitseväe peastaap Lumi sõnu.

Laskevõistlusest võivad osa võtta Kuperjanovi jalaväepataljoni tegevväelased. Võistluste käigus on kõikidel laskjatel võimalik lasta üks lask automaadist 100 meetri kaugusele kinnitatud kella pihta. Kui esimeses laskeringis kella ei tabata, on laskjatel võimalus proovida kella tabada veel neljas ringis. Võitja saab vastavalt traditsioonile täpse lasu eest auhinnaks uue käekella. Kui kell jääb peale ettenähtud laskevoorude lõppemist terveks, peavad laskjad kinkima pataljoniülemale kella.

Foto:rms Hardi Liuhka

Pataljoniülema kella laskmise traditsioon sai alguse 1994. aastal, kui toonane Kuperjanovi jalaväepataljoni ülem kolonel Aarne Ermus vihastas oma valet aega näitava käekella peale ning otsustas ebatäpse ajanäitaja laskevõistlusele sihtmärgiks anda, et muuhulgas sellega ärgitada tegevväelasi ka oma laskeoskust parandama.

Pataljoni ülema kell on jäänud terveks vaid 2007. aastal – tookord kinkisid laskjad pataljoniülemale suure seinakella.

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED