Menu

Ametiühingud kutsuvad tööandjaid haiguspuhanguid ennetama

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Võrumaa Teataja

Uue nakkushooaja alguses on Ametiühingute Keskliit taas üle vaatamas nimekirja headest tööandjatest, kes hüvitavad oma töötajatele esimesi haiguspäevi.

Ametiühinguid kutsuvad selle nädala lõpuni kõiki töötajaid sellistest tööandjatest endale teada andma. Samas õhutavad ametiühingud ka teisi tööandjaid oma soodustusi uuesti üle vaatama, sest olenevalt aastast tabab Eestit talveperioodil üks kuni kolm massilist külmetushaiguste lainet.

Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul hakkasid ametiühingud haiguspäevade hüvitajaid otsima pool aastat tagasi.

"Kevadel saime kokku üle 50 tööandja, kes kas osaliselt või täielikult oma töötajatele esimesi haiguspäevi kompenseerisid," rääkis Peterson.

"Täna on haiguste periood jälle alanud ja teema taas aktuaalne," jätkas Peterson rõhutades, et tööandjate tagasisidele tuginedes hüvitatakse esimesi haiguspäevi sageli seetõttu, et massiliste haiguspuhangute ärahoidmine on kasulik ka tööandjatele.Petersoni sõnul mõjuvad töötajate terviseprobleemid halvasti ettevõtete tööviljakusele, see omakorda kajastub kasumis ja palkades.

"Lisaks tuleb kaaluda ka muid võimalusi, näiteks töötajate vaktsineerimine töökohal," kommenteeris Peterson.

Teise ja kolmanda haiguspäeva hüvitamine on selle aasta algusest maksuvaba ja paljud tööandjad on asunud seda juba töötajate tervise säästmiseks kasutama. Riigikogu kehtestas maksumuudatuse kompromissina peale seda, kui ametiühingud esitasid Riigikogu juhatusele 25 tuhat allkirja esimeste haiguspäevade hüvitamise taastamiseks.

Hetkel on esimesi haiguspäevi hüvitavate tööandjate nimekirjas 71 tubli tööandjat, kogu nimekiri on nähtav aadressil http://eakl.ee/moju-teemad/tervis/haiguspaevade-huvitamine

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED