Menu

MTA hakkab Luhamaa piiripunktis kasutama läbivalgustusseadmeid

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Maksu- ja Tolliamet

Maksu- ja tolliamet (MTA) avas neljapäeval Luhamaa maanteepiiripunktis sõidukite kontrolli- ja röntgenihall, kuhu on paigutatud uud läbivalgustusseadmed.

eMaksu- ja tolliameti Lõuna tollipunkti juhataja Toomas Huik sõnas, et mõlemas kagupiiri maanteepiiripunktis - Koidulas ja Luhamaal - renoveeris ja ehitas Riigi Kinnisvara AS uued kontrolli- ja röntgenihallid, millesse paigaldatud läbivalgustusseadmed on tehnoloogiliselt kõige uuem põlvkond ning omasuguste seas esimesed kasutusse võetud seadmed Balti riikides, edastas MTA pressiesindaja. "Uued läbivalgustusseadmed suurendavad MTA kontrollivõimekust ja kiirust, ka viimase aja suuremad salasigarettide avastused on tehtud just uute läbivalgustusseadmete abiga ja keerukatest peidikutest," lisas ta.

Maksu- ja Tolliamet

"Tänu kaasaegsete läbivalgustusseadmete kasutuselevõtule on maksu- ja tolliamet kindlasti üks paremini tehniliselt varustatud tollikontrolliga tegelevaid ameteid Euroopas," sõnas Huik. "Samuti hoiab uus tehnika kokku kontrollile kuluvat aega. Seni tuli täiendavat kontrollimist ja läbivalgustamist vajavad sõidukid viia Koidulast Luhamaale, mis oli tülikas ja ajakulukas."

Maksu- ja tolliamet sõlmis mullu augustis Hiina tehnoloogiaettevõttega Nuctech 12,1 miljoni euro suuruse hankelepingu viie täiendava läbivalgustusseadme ostmiseks. Hankele esitasid pakkumise kolm tootjat. Riigihanke võitnud Nuctech pakkus lisaks soodsamale hinnale ka kümne aasta jooksul täishooldust ja –garantiid. Kogu investeering kahe maanteepiiripunkti tollikontrolli hallide renoveerimiseks ja arendamiseks oli pea 5,9 miljonit eurot. Üks statsionaarne läbivalgustusseade maksis ligikaudu 1,95 miljonit eurot.

Kommentaarid  

+2 #1 zirp 2017-11-26 08:12
Tihedamalt käiate masin hakkab öösel helendama vist ja tervisele on see ju täiesti ohutu. :oops:
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED