Menu

Ministeerium pani paika järgmise kolme õppeaasta koolivaheajad

Mailis Reps FOTO: Andrei Javnašan Võrumaa Teataja

Haridus- ja teadusministeerium pani paika järgmise kolme õppeaasta koolivaheajad, tänu millele on lapsevanematel kergem puhkusi ja muid lastega seotud tegevusi kavandada ning koolidel ühistegevusi planeerida.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul aitab esmakordselt pikemas perioodis vaheaegade sätestamine peredel ja koolidel paremini oma aega ja üritusi kavandada, teatas ministeerium BNS-ile. „Nüüd on peredel puhkusi, õpetajatel kooliväliseid tegevusi ja koolitusi, laagritel ja huvitegevuse korraldajatel ning noortekeskustel oma üritusi lihtsam planeerida,“ märkis Reps.

Ka eelolevatel aastatel jätkatakse viie vaheaja süsteemiga, samamoodi nagu oli see kehtestatud ministri määrusega juba käesolevaks kooliaastaks. Üleminek viiele vaheajale on võimaldanud jaotada õpilaste koormust ühtlasemalt, seitsmenädalasteks õppetsükliteks, mis vahelduvad puhkusega. 

„See on võrreldes varasema nelja vaheajaga märksa tervise- ja õppimissõbralikum ning lühemad kevadised õppeveerandid aitavad leevendada õpilaste ja õpetajate kevadväsimust,“ märkis Reps.

Lapsevanemate ja  koolide poolt on viie vaheaja süsteem hästi vastu võetud ning tagasiside on olnud pea eranditult positiivne.

Eesti kooliaasta on OECD riikide üks lühemaid, mis tähendab, et samu teadmisi tuleb omandada lühema aja jooksul. Seetõttu on õppekoormus suurem, mis annab eriti tunda pikkadel kevadistel õppeveeranditel. Viies vaheaeg pikendab kevadise lisapuhkuse arvelt kooli õppeaastat küll umbes nädala võrra, kuid samas annab õpilastele võimaluse tunda kevadväsimuse asemel rohkem rõõmu.

Juuni algus on igati sobiv aeg õuesõppeks, õppekäikudeks ja huvitavate projektide läbiviimiseks, et rakendada praktikas kõike seda, mida pika õppeaasta jooksul on õpitud.

Kuigi koolidele on seadusega jäetud võimalus ministri määratud aegadest erinevalt koolivaheaegu kehtestada, soovitab Haridus- ja Teadusministeerium seda koolidel teha kaalutletult, erandkorras ja põhjendatud juhtudel.

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next