Menu

Kaljulaid andis üle noore haridustegelase preemiad

  • Kirjutas BNS

Ühispilt laureaatide, kultuurirahastu liikmete ja rahastajatega.  Foto Raigo Pajula

President Kersti Kaljulaid andis neljapäeval Tallinnas Kadriorus üle Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu selle aasta noore haridustegelase preemiad ja reaalteaduste eripreemia.

"Tänased laureaadid näitavad taaskord, et Eestis on võimalik saada head haridust igas Eesti paigas – nii Võrus, Tallinnas, Tartus kui Palal. Eestlaste maavara asub kahe kõrva vahel, mistõttu peame kõikjal hoidma ja arendama oma ühtluskooli," ütles Kaljulaid presidendi kantselei teatel.

Selle aasta noore haridustegelase preemiad said Tartu Annelinna gümnaasiumi matemaatika õpetaja Maksim Ivanov, Anna Haava nimelise Pala kooli direktor Grete-Stina Haaristo ja Võru gümnaasiumi direktor Karmo Kurvits. Reaalteaduste eripreemia pälvis Tallinna Reaalkooli keemia õpetaja ja õppealajuhataja Martin Saar.

"Väike rahvas peab tihti tegutsema mitme eest. Vaadates teie mitmeid rolle – õpetaja, koolijuhi, huvijuhi, isegi uue kooli rajajana on selge, et ka teie panustate Eesti haridusellu mitme eest," lausus president.

Foto Raigo Pajula

Laureaatide nimel kõnelenud Martin Saar ütles, et eestlased on hariduse usku rahvas. "Eestlaste usk haridusse tuleb meie kodudest, meie lähedastelt ja õpetajatelt. Tahan jagada meile osutatud tunnustust ka nendega ja ka meie õpilastega," ütles Martin Saar.

Noore haridustegelase preemiaid rahastab Danske Bank ning nende suurus oli kõikide laureaatide puhul 4000 eurot. Danske Bank Eesti filiaali tegevjuhi Ivar Pae sõnul tuleb märgata ja hinnata neid inimesi, kes oma pühendumisega teevad rohkem kui neilt oodatakse. "Haridus on ja jääb meie ühiskonna arengu alustalaks. On oluline märgata ja tunnustada neid tõelisi professionaale, kes inspireerivad kõiki teisi oma töö ja panusega. Olgu preemia neile inimestele tunnustuseks, et neid ja nende tööd hinnatakse väga kõrgelt," lisas Pae.

Reaalteaduste eripreemiat rahastab Skype Eesti ja selle suurus on 4000 eurot. Skype Eesti tegevjuht Andrus Järgi sõnul vajab Eesti haridussüsteem noori ja võimekaid õpetajaid, kes tõstavad meie hariduse maailmatasemele. "Martin Saar Tallinna Reaalkoolist on just üks nendest, kes olles sõbralik, pühendunud ja austatud õpetaja nii õpilaste kui teiste õpetajate hulgas, panustab märkimisväärselt õppemetoodika parendamisele, oma kogemuste jagamisele ning rahvusvahelisele koostööle," lisas Järg.

Maksim Ivanov on Tartu Annelinna gümnaasiumi matemaatika õpetaja, kes viib õppetööd läbi keelekümbluse põhimõtteid kasutades. Paralleelselt on Ivanov Tartu Ülikooli teaduskooli matemaatikaõppe peaspetsialist, reaalteaduste õpetamise metoodika uuendaja, sealhulgas digitehnoloogia kasutamisel õppetöös. Tema loodud õppevahendeid on auhinnatud Tiigrihüppe ja HITSA konkurssidel. Ivanov teeb teaduskooli kaudu koostööd paljude koolidega, tema õppurid on edukalt esinenud rahvusvahelistel olümpiaadidel.

Grete-Stina Haaristo on Anna Haava nimelise Pa

15 PÄEVA ENIMLOETUD