Menu

Haigekassa nõukogu leppis kokku 34-miljonilise lisaraha jaotamises

  • Kirjutas BNS

FOTO :VT

Eesti Haigekassa rahastab järgmisel aastal tervishoiureformi tulemusel haigekassa eelarvesse lisanduva 34 miljoni euro eest ligi 140 000 uut ravijuhtu, sealhulgas 7000 operatsiooni rohkem kui tänavu.

"Planeeritud eriarsti vastuvõttude ja operatsioonide arv kasvab, lisanduvad uued teenused ja uued ravimid. Samuti tõusevad senised hüvitised nii ravimitele kui hambaravile," ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Olulise uuendusena lisanduvad mitmed võimalused vähi ennetamiseks ja raviks. Haigekassa hakkab rahastama uusi ravimeid neerukasvaja, rinnakasvaja, eesnäärmekasvaja raviks ning suurendab ligi 5400 ravijuhu võrra vähiravi vastuvõtte. Uue teenusena rahastab haigekassa nahavähi avastamiseks digitaalset dermatoskoopiat.   Lisaks on rinnavähi sõeluuringule oodatud esmakordselt ka 68- ja 69-aastased naised. 2018. aasta algusest lisandub 20 uut ravimit, mille eest tasume ligikaudu 3 miljonit eurot.

Järgmisel aastal paraneb ka laste haiguste ravi kättesaadavus, kokku suureneb pediaatria ja lastekirurgia rahastamine 5,5 miljoni euro võrra ehk ligi 6500 ravijuhu võrra. Uue põlve- või puusaliigese saab tuleval aastal kuni 3600 inimest, mis on pea 600 inimest rohkem kui tänavu. Nende operatsioonide järjekorrad vähenevad kuni 10 kuu võrra. Rohkem operatsioone tehakse ka silmakae raviks.   Kui seni on aastas tehtud ca 13 000 silmakae operatsiooni, siis tuleval aastal tehakse kuni 5000 operatsiooni rohkem.

Täiskasvanute hambaravihüvitis tõuseb seniselt 30 eurolt 40 euroni ja suuremat, 85-eurost hüvitist hakkavad saama ka mitmete keerukate haigustega inimesed, kellele on hambaravi väga vajalik (diabeet ja autoimmuunhaigus Sjögreni sündroom). Lisaks, 1. jaanuarist saab 260-eurost hambaproteesihüvitist kasutada haigekassa lepingupartnerite juures. Hambaarst lähtub hüvitise pakkumisel oma hinnakirjast.

Tuleval aastal saab umbes 125 000 inimest oma ravimid kätte oluliselt soodsamalt. Täiendavat ravimihüvitist hakatakse jaanuarist maksma 100 eurot ületavatelt soodusravimitele tehtud kulutustelt. Näiteks 2. tüüpi diabeediga tööealine inimene võis sel aastal maksta ravimite eest 467 eurot aastas, järgmisel aastal maksab ta samade ravimite eest 236 eurot.

Haigekassa nõukogu kinnitas reedel järgmise aasta tervishoiuteenuste loetelu ehk nimekirja teenustest, mida haigekassa rahastab. Järgmise sammuna esitatakse loetelu valitsuse istungile.

15 PÄEVA ENIMLOETUD