Menu

Võru folk algas pikniku ja jalutuskäiguga

  • Kirjutas Inno Tähismaa

Võru keele asjatundja Urmas Kalla (paremal esiplaanil) tutvustas eile Kreutzwaldi majamuuseumi aias võru keelt. Fotod: INNO TÄHISMAAFESTIVAL ❯ Tänavu toimuv arvult 21. Võru folkloorifestival, mis kannab pealkirja „Millest rikkad, sellest helded” algas eile päeval Võrus võrukeelse pikniku ja kunstiteemalise jalutuskäiguga.

Tänavune festival on võrreldes paari viimase aastaga sündmuste võrra oluliselt rikkam. Näiteks täiendavad kontserte Võru linnas ülesastumised mitmel pool Võrumaal – Missos, Meremäel, Lasval, Sulbis, Juba külas, Navil, Puigal ja isegi Lätimaal Kornetis.

Kreutzwaldi majamuuseumi õuel toimunud piknikul rääkis Võru Instituudi võru keele asjatundja Urmas Kalla sellest, mille poolest Võrumaa on väga rikas – võru keelest. Keel on see, mida Võrumaal saab kõigile jagada nii palju kui vaid nõudmist on.

Kalla peatus ühtlasi Kreutzwaldil, kes oli ise saksakeelne, aga tegi Võrumaal töötades kuulsaks hoopis eesti keele. Nii ei leia me Kreutzwaldi kokku kirjutatud Kalevipojas märke võru keelest. On ainult üks sõna, mida Kreutzwald kasutab – saja või saaja – mis tähendab pulmi. Lisaks kasutas Kreutzwald Kalevipoja loomisel setu leelot.

{fcomment}

15 PÄEVA ENIMLOETUD