Menu

Keskplatsile tuleb tsõõrikujuline linnamööbel

  • Kirjutas Tomi Saluveer

Tulevikus hakkavad Võru keskplatsi valgustama suured valgusvõrud

• Võru keskväljaku eelprojekt valmib kuu aja pärast •

LINNARUUM ❯ Võru keskväljaku eelprojekt valmib hiljemalt kuu aja pärast, nii kinnitas linnapea Anti Allas. Linnavalitsus on enam kui poole aasta jooksul tegelenud arhitektuurikonkursi võitnud Villem Tomiste rõnga ehk võru kujust inspireeritud ideekavanditega ja kohtunud linnaelanikega.

Euroopa Liidu toel valmiv keskväljak peaks Allase sõnul tulevikus määratlema selgelt Võru linna keskkoha. Võru linn plaanib nagu mitu teistki Eesti linna Eesti Vabariigi saja aasta juubeliks taastada oma ajaloolise keskväljaku, kasutades selleks Euroopa Liidu raha.

„Tahame projektiga saavutada seda, et nii kohalikud elanikud kui ka linna külastavad turistid tajuksid uuendatud keskplatsile tulles, et on jõudnud linna ja maakonna südamesse,” lausus Allas. „Projekti arhitekti visioon ja eskiisprojekt lähtuvad läbivalt võrukujulistest kujunduselementidest.”

Keskplatsil on tulevikus kavas korraldada laadapäevi ning selle tarvis on platsile kavandatud turuletid

Väljakuäärsetel ettevõtetel uued ärivõimalused

Arhitektuuribüroo Stuudio Tallinn arhitekt Villem Tomiste kinnitas, et Seminari väljaku rekonstrueerimine ja selle pikendamine kõrvalasuvate majadeni loob külgnevatele hoonetele uued ärivõimalused.

„Linnamööbel on seejuures vajaduse korral teisaldatav, fi kseeritud on ainult väljaku kohal asuvad viis suurt võrukujulist valgustit,” lisas Tomiste. Platsi ümbritsev linnaruum on tema sõnul praegu teedega justkui ära lõigatud, nüüd plaanitakse aga luua ühtne tasapinnaline väljak.

Pärast ümberehitusplaanide avalikustamist on väljakut ümbritsevate hoonetega tehtud mitmeid kinnisvaratehingud, mis on Allase sõnul pigem projekti lisaväärtus, sest luuakse uusi ärivõimalusi ja sellega seoses ka uusi töökohti. Näiteks kohvikuid näeb keskväljaku projekt ette neljas kohas.

Seminari pargi puistust on kavas säilitada kaks gruppi kõrgeid mände. Platsi aastaaegade vaheldumist ilmestavad liigutatavates taimekastides kasvavad lilled.

LOE VEEL DIGI VÕI PABERLEHES.

Sündmused, pildistamine ja parkimine

Anti Allase kommentaar: Loodame järgmisel aastal kopa maasse lüüa

Uus kuusk Hollandist, säilivad kaks männigruppi

Mälestusmärk kirikule lähemale

Kommentaarid   

+20 #11 ISE 2016-03-20 21:20
Väljaku ümber pole ühtki hoonet , mis sobiks antud projektiga.Kui siis ainult telliskividest korruselamu.Mik s ei võiks väljaku kui terviku peale mõelda ? Ajalooga seotus on uuel projektil ümmargune null.Mõned aastad tagasi oli juttu teest , mis viiks linna esimesest majast järveni jne.Mis sellest ideest on saanud ? jne.jne.
Antud projekt sobiks rohkem kuhugi rannapiirkoda ( Pärnusse , näiteks ) mitte aga Võru ajaloolisse linnasüdamesse. Pigem võiks selle projekti hetkel külmutada ja kui vaja uue konkursi välja kuulutada.
Tsiteeri | ebasobiv
+19 #12 ISE 2016-03-21 00:43
Ja TSÕÕRIDE väidetav seotus VÕRU linnaga on vägagi meelevaldne ja ajalooliselt tähenduseta.WER RO või VERRO ei tähenda mitte mingil juhul TSÕÕRI ja seega pole rõngal( võrul , tsõõril ) mingit seost Võru linnaga.
Tsiteeri | ebasobiv
+13 #13 Minu 2016-03-21 16:27
meelest ei sobi selline kujundus absoluutselt sinna!!!
Keskväljak/plats korda - nõus, aga arvestaks siis ka sellega mis on ümberringi! Kirik ja vana pangahoone, vana koolihoone - vahetult platsi servalt algab kaunis Katariina allee - teeks siis platsi sellega visuaalselt kokku sobivas võtmes?! Antud ultramoodne lahendus EI SOBI absoluutselt.
Tsiteeri | ebasobiv
+14 #14 ... 2016-03-21 17:27
ISE kirjutas:
Väljaku ümber pole ühtki hoonet , mis sobiks antud projektiga.Kui siis ainult telliskividest korruselamu.Miks ei võiks väljaku kui terviku peale mõelda ? Ajalooga seotus on uuel projektil ümmargune null.Mõned aastad tagasi oli juttu teest , mis viiks linna esimesest majast järveni jne.Mis sellest ideest on saanud ? jne.jne.
Antud projekt sobiks rohkem kuhugi rannapiirkoda ( Pärnusse , näiteks ) mitte aga Võru ajaloolisse linnasüdamesse. Pigem võiks selle projekti hetkel külmutada ja kui vaja uue konkursi välja kuulutada.

Aga võru ongi üks ummamuudu linn kus asju otsustavad võhikud ja raha lihtsalt raisatakse , sest midagi tarka nähtavasti teha rahaga ei osata, seoses sellega on vähe midagi reaalselt ilusat ja sobivat linna loodud mis ka samal ajal enamusele linnarahvale meeldiks.
Tsiteeri | ebasobiv
-9 #15 Soomelaine 2016-03-21 23:05
Jummal see ju ilge lahe. Peabgi olema kivine ja puhas. Nagu enamus linnasi nii. Ega see mingi veneaeg pole.
Tsiteeri | ebasobiv
+6 #16 ei stepirahva lollusele 2016-03-29 21:30
keegi ajab nende kõledate betoonplatside tekitamisega väga räpast äri, selle platsi saaks väga hubaseks teha ka ilma lageraieta, oleme ju metsarahvas ja ei pea stepirahva kapriisidega leppima, erenenud riikides hoitakse põlispuid nagu rahvuslikku rikkust, siin suhtutakse kui äriobjekti

arhitektuurikonkursi lähteülesandeks pidanuks olema enamuse puude säilitamine
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD