Menu

Metsavenna talu arvestab liikumispuuetega inimeste vajadustega

Võrdõiguslikkusvolinik Liisa-Ly Pakosta andis eile Mõniste vallas Vaste-Roosa külas asuvale Metsavenna talule hea tahte märgi. Võrumaa TeatajaVõrdõiguslikkusvolinik Liisa-Ly Pakosta andis eile Mõniste vallas Vaste-Roosa külas asuvale Metsavenna talule hea tahte märgi „SIIA SAAB“.

Märk annab teada, et sellega tähistatud keskkonda on oodatud erinevate vajadustega inimesed. See tähendab, et ruumidele, ettevõtmistele ja infole saavad ligi inimesed ka siis, kui nad kasutavad liikumiseks ratastooli, vajavad valge kepi abi või ei kuule hästi.

Metsavenna talu peremees Meelis Mõttus teenindab erilise austusega inimesi, kes mingil põhjusel on ratastoolis või muu puudega. Selleks on talu loonud ka võimaluse Metsavenna retkest osa võtta.

"Retkeks oleme soetanud mugava sõiduriista, millega liikumispuudega inimesed saavad koos grupiga looduses liikuda, ka metsavenna punkrisse pääseb ratastooliga sisse, samuti on füüsiliselt ligipääsetav söögimaja,“ rääkis Mõttus.

Mõttus plaanib lähiajal valmis saada nõuetele vastava inva-WC ja duširuumi. Tulevikumõtetes on soetada Metsavenna talu kelgumäele tõstuk, mille abil liikumispuudega lapsed saaksid mäkke tõusta, et koos teisega mäest alla sõita.

Volinik Pakosta tunneb heameelt, et ka ajastu- ja olustikuspetsiifiline turismikeskus on suutnud luua puuetega inimestele sobiva keskkonna.

"Arvestades, et metsavendadel polnud erilisi võimalusi arvestada puuetega inimestega on Meelis Mõttus teinud väga head tööd, kaotamata vähimatki ajastu omapärast. Luua võimalus sõita ratastooliga punkrisse on minu jaoks hämmastav saavutus," lausus Pakosta.

Võrdõigusvoliniku loodud hea tahte märk „SIIA SAAB. Ligipääs kõigile“ väärtustab kõigile avatud ja ligipääsetavat keskkonda. Ettevõtjad ja asutused, kes soovivad parandada oma ruumide, teenuste ja info ligipääsetavust on kutsutud märgiga liituma.

Eesti-Läti piiri lähedal asuv Metsavenna talu on rajatud 1999. aastal. Selle eesmärk on anda ülevaade ühest ajajärgust Eesti ajaloos ning võimalikult tõetruu pilt metsavendlusest kui sellega kaasnenud eluviisist.{fcomment}

KUUM

15 PÄEVA ENIMLOETUD

VIIMASED

Prev Next