Menu

Põlva vallavalitsus rajab EAS-i toel Põlva linna keskväljaku

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTO: Põlva vallavalitsus

Põlva vallavalitsus on saanud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuselt (EAS) 1,4 miljonit eurot toetust, et rajada aastaks 2018 Põlva linna esinduslik keskväljak; projekti kogumaksumus on 1,6 miljonit eurot.

"Selle projektiga hakatakse meil korda tegema üht ala Põlva kesklinnas, mis ehitatakse välja keskväljakuks, mis seni Põlva linnas üldse puudub," ütles Põlva vallavanem Georg Pelisaar BNS-ile. Keskväljak rajatakse vallavanema sõnul kohale, kus ajalooliselt asus linna turuplats, millele rajatakse kahelt poolt juurdepääsuteed.

Väljakule on tema sõnul kavandatud puhke- ja virgestusala, esinemiste paik kontsertide ja muude ürituste läbiviimiseks ning suvehooajaks on sinna ette nähtud ka teisaldatava mööbliga avaturg.

Väljakule sobiliku lahenduse saamiseks korraldati arhitektuurikonkurss, mille alusel hakatakse koostama ala ehitusprojekti. "Valmistame ette hanget ehitusprojektiks. Kui nüüd tingimused saavad valmis, kuulutame hanke välja ja loodame, et suve teises poooles läheb ehk projekteerimiseks," ütles Pelisaar.

Vallavalitsus loodab ehitustöödega alustada hiljemalt järgmise aasta alguses ning väljaku valmis ehitada aasta lõpuks.

Keskväljak tuleb ligikaudu 4500 ruutmeetri suurusele alale, selle täpne suurus pannakse vallavanema sõnul paika põhiprojekti koostamise käigus.

Hetkel on tuleva keskväljaku ala kruusakattega kaetud plats. "Seal on olnud ka nõukogude ajal madalad garaažid ja kunagi oli seal villavabrik, mis on küll lammutatud - see on omamoodi mahajäetud ala, mis saab täiesti uue väljanägemise," rääkis Pelisaar.

Keskväljak saab olema avatud üksnes jalakäijatele. "Loodame, et juurdepääsuteedele tuleb kaubandust ja kohvikuid, see on võimalus ettevõtjatele tulla. Põlva Tarbijate Ühistu on juba öelnud, et tahab ala kõrvale rajada oma aia- ja lillekaupluse," märkis vallavanem.

15 PÄEVA ENIMLOETUD