Menu

Jõulumüük näitab paranemismärke

Jõulu-eelne ostusagin eile hommikupoolikul Võrus Vilja tänava Selveris, kus kõige minevamad pühade-eelsed ostud on muu hulgas kinkepaberid, postkaardid ja puuviljad. Foto: INNO TÄHISMAAKAUBANDUS • Võru poodides püsib jõulumüük eelmise aasta tasemel või on isegi parem, tarbija eelistab kodumaiseid ja looduslikke tooteid.


„Müük on koguni 30 protsenti parem kui möödunud aastal,” kirjeldas pühade-eelset aega Võru Kagukeskuse omanikfirma, ASi Semuehitus juht Meelis Munski, „tundub, et asi on liikuma hakanud. Inimesed on kokkuhoidmisest väsinud.”


Müük hakkas Munski väitel juba suvel kasvama, enne seda ei uskunud keegi, et nii läheb. „Kasv on Võrus suurem kui Tallinnas ja Tartus,” lisas ta, „inimesed on siin konservatiivsemad ja tõmbasid varem tagasi. Nüüd lubatakse omale mõnusamat äraolemist.”


Möödunud aastast märksa paremat müüki tunnistas ka Maxima avalike suhete juht Erkki Erilaid. Tema väitel on Maxima kauplustes detsembri esimese nädala läbimüük kasvanud mullusega võrreldes enam kui viiendiku. Mänguasju, jõuluehteid ja dekoratsioone ostetakse koguni poole rohkem kui mullu.

(Loe edasi ajalehest.)