Menu

Rogosi mõisas sai külastada muinasjutulist jõulumaad

Kõigest paarinädalaste kitsekeste vaatamine oli külaliste jaoks tõeline tõmbenumber.  Fotod: PILLE IVASKJÕULUMAA • „Selle mõisa perenaine Sinine Daam tundis end väga üksikuna ning unistas, et see mõis oleks kunagi täidetud laste kilgete ja naeruga,” tutvustab päkapikk Kadri väikestele lastele, kuidas Rogo-si jõulumaa sündis. Tegelikult küpses esmakordselt korraldatud jõulumaa idee Ruusmäe noorteklubi liikme Leesi Peedumäe peas, teoks sai see tehtud paljude usinate kohalike inimeste koostööna.


„Vastuvõtt on olnud väga soe, täna (teisipäeval – toim) käis meil umbes 60 inimest, homme isegi rohkem,” ütleb päkapikk Aili ja lisab, et hoolimata pikast päevast pole väsimust tunda, „küsi seda minult ülehomme õhtul, kui oleme ka oma kandi lastele jõulumaad tutvustanud!”


Päkapikk Sirje ehk Sirje Pärnapuu arvab, et muinasjutulises Rogosi mõisas on jõulumaad üsna lihtne korraldada – mõisa ruumid ja interjöör annavad nii palju juurde. „Meie Ekskursiooniosa lõpus viidi väiksemad ja suuremad jõulumemme juurde, kus too tublidele lastele head ja paremat jagas.jõulumaa eesmärk on: vähe raha, aga palju rõõmu,” lausub ta. Tõepoolest, jõulumaa külastamine on soodne – lapsele maksab pilet üks euro, laste saatjatele on see aga suisa tasuta. „See projekt rahastati kohaliku omaalgatuse programmist ning saigi tehtud selles vaimus, et enne jõule saaks pere väiksematele ja suurematele rõõmu pakkuda,” lisab Pärnapuu.


Jõulumaa programmi kuuluvad nii lasteetenduse vaatamine, muinasjutu kuulamine, piparkookide valmistamine ja glasuurimine, tee joomine ning päris kitsekeste külastamine. Päkapikud ja jõulumemm ütlevad, et kitsekesed on laste vaieldamatud lemmikud: „Neid nad võiksid vaatama jäädagi!”


Rogosi jõulumaa oli avatud 20. ja 21. detsembril.