Menu

Kus siis ikkagi sünnitada?

Kõigi mugavustega Elites on mugav ka naistearsti kabinet – siin on olemas isegi ultraheliaparaat. Fotod: IRJA TÄHISMAAUURINGU KOKKUVÕTE • Võrumaa Teataja Lõuna-Eesti sünnitusvõimalusi tutvustav sari selgitas välja, et kõik siinsed sünnitusmajad ei ole sugugi võrdsed. Igal on omad plussid, mida naistearstid uhkelt välja tõid. Kuid igal on ka omad miinused ja seepärast peaks iga rase naine enne sünnitama minekut teadma, mis täpselt teda kuskil ees oodata võib. Sünnituslugude kokkuvõte üritab siinkohal abiks olla.


Enamasti on sünnitaja esimene valik kodulähedane maakonnahaigla, mis paistab tuttava ja turvalisena. Mõeldakse ka odavusele – kui eestlasel on tavaks pulmadele ja sünnipäevadele laristada, siis sünnituse puhul peetakse iseenesestmõistetavaks, et see on tasuta. Sünnitajad
ootavad, et neile pakutakse tasuta kvaliteeti, kuid on sageli sunnitud pettuma – foorumite põhjal otsustades ei jää enamik sünnitajaid riigihaiglate pakutavaga rahule. Põhjused on erinevad – keda häirib ämmaemandate sage vahetumine sünnituse juures, keda arstide külm ja noriv suhtumine, keda nõukogude ajast kaasa tulnud sünnituslauale selili sundimine, millest riigihaiglad ka tänapäeval loobuda ei raatsi. Kas riigihaiglates on siis üldse võimalik positiivset sünnituskogemust saada või saab kvaliteeti ainult erakliinikus ja raha eest? Toome eraldi välja Võrumaa Teataja külastatud haiglate plussid ja miinused.


Lõuna-Eesti haigla – haigla miljöö, aga professionaalne meeskond


Kui veel kümme aastat tagasi levis jutt, et Lõuna-Eesti haigla jääb mäekõrguselt alla naabermaakonnas asuvale Põlva haiglale, siis täna enam nii väita ei saa. Lõuna-Eesti haigla on astunud tõsiseid samme, et Põlvale järele jõuda ja tal on ka Põlva ees mitmeid eeliseid.


Lõuna-Eesti haigla sünnitustuba koos vanniga.Esiteks kindlasti sünnitusvalves olevate arstide professionaalsus. Sünnitust võtab küll vastu ämmaemand, kuid kas Tartust või Tallinnast kohale sõitnud naistearst on kogu aeg kohal ja kuuldekaugusel ning käib iga natukese aja tagant sünnitajat vaatamas. Teiste seas käivad Lõuna-Eesti haiglas tööl Elite kõrge reitinguga naistearstid Krista Sitska ja Reet Küüts ning ämmaemand Ene Kons. Kogemustega arstide ja ämmaemandate kohalolek tagabki sünnitusteenuse professionaalsuse ja kvaliteedi. Miinus on see, et naistearste ja ämmaemandaid ei saa üldjuhul kinni panna ja sa ei tea kunagi, kas sinu sünnituse juures on Elite arst/ämmaemand või kohalik kuri tädi, keda foorumites „lihunikuks” kutsutakse.


Põlvaga sarnaselt on ka Lõuna-Eesti haigla ühes sünnitustoas vann olemas ja seda lubatakse ka sünnitamiseks kasutada – ainus tingimus on see, et ema ja lapsega on kõik korras. Pluss on veel see, et erinevalt Põlvast on sünnitajal võimalik saada valusid leevendavat seljasüsti.


Põlva haigla sünnitustuba.Miinusena võib välja tuua seda, et vaatamata akendest avanevatele ilusatele vaadetele valitseb siiski Lõuna-Eesti haiglas haigla miljöö – pikad koridorid on kõledad ja peretoad näevad välja küllaltki troostitud. Kokku on peretube kolm, kuid laia voodiga tube on vaid üks (Põlvas kaks) ja ööpäeva hind on 12,78 eurot. Miinus on ka see, et pole tagatud tasulise ämmaemanda teenust – haigla väitel ei ole ämmaemandad sellest ise huvitatud, kuigi tingida saab ja teoreetiline võimalus selle saamiseks on. Hind oleks sel juhul 200 eurot. Sünnitajale tähendab selline ebakindlus järjekordset muret, sest rääkigu haiglad, mida tahavad – kõikide ämmaemandate talendid ei ole sünnituse vastuvõtmisel võrdsed.


Sobib sünnitajale, keda ei sega haigla miljöö ja kes tahab olla kindel selles, et saab vajadusel seljasüsti. Privaatsust ihkavale naisele on see haigla sünnitamiseks kindlasti parem variant kui Tartu ülikooli naistekliinik, kus võib olla kuus-seitse sünnitust päevas, sest sünnitusi on Lõuna-Eesti haiglas vähe ja on väga võimalik, et sünnitamine satub päevale, mil majas keegi teine ei sünnitagi.


Põlva – privaatne, aga seljasüsti ei saa


Tartu ülikooli naistekliiniku üldpalat, kus dušš ja WC on sees.Põlva haigla on hea mainega. Sinna kipuvad sünnitama ka Tartu ja Pihkva naised. Haigla on uhke oma väikse vaikse ja privaatse sünnitusosakonna üle. Tõepoolest – sellele, kes soovib eelkõige privaatset ja loomulikku sünnitust, on Põlva haigla Lõuna-Eesti riiklikest sünnitusmajadest parim. Kuid ka siin tuleb arvestada asjaoluga, et rõõmsavärvilisi perepalateid, mida on kokku kolm (hind 12–19 eurot), ette kinni panna ei saa. Ämmemanda broneerimisega on pisut paremad lood – seda teenust pakub Svetlana Nilbe, kes valiti aasta ämmaemandaks 2009. Teenus maksab 127 eurot, mis on Lõuna-Eesti odavaim.


Põlva on pikka aega olnud vettesünnituse pioneeriks, alustades sellega juba 1990. aastate alguses. Nüüd on vettesünnituste arv Põlvas drastiliselt kukkunud – neid on ainult kümme protsenti ja sellele ei pöörata ka enam suurt rõhku. Haiglas on ainult üks vann ja enamik sünnitusi võetakse siingi vastu selili.


Oluline miinus on epiduraali puudumine, nii et väga valutundlikul sünnitajal ei maksa Põlvasse minna.


Sobib naisele, kes soovib sünnitada võimalikult loomulikult, on kindel, et epiduraali ei taha, ning eelistab privaatset ja vaikset sünnitusmaja, kus on ilusad peretoad, aga rahakott erahaiglat ei võimalda.


Kriminaalne Valga ütles intervjuust ära


Soovisime teha lugu ka Kagu-Eesti kolmandast maakonnahaiglast Valgast, kuid põrkasime seal kummalisele vastuseisule. Nimelt oli vanemämmaemand Daina Kaska algul lahkelt intervjuuga päri, kuid lükkas siis kokkulepitud aega kaks korda edasi, kutsudes Võrumaa Teataja viimaks kohale 19. detsembriks. Päev enne tuli aga temalt järgmine e-mail: „Kahjuks ei soovi keegi meie osakonnast seda lugu teiega teha. Kui me seda soovime, siis on meil selleks oma kohalik leht olemas. Daina”. Ei oska selle peale muud teha, kui käsi laiutada, kuid eks kriminaalse kuulsusega haiglal (nende ülemarst Andres Sell mõisteti ju äsja kohtus inimkatsete tegemises süüdi – toim) ole meediatähelepanu vältimiseks omad põhjused.


Haigla internetileheküljelt võib lugeda, et peretube on haiglas kaks (hinnad: 28,76 ja 19,17 eurot). Pakutakse ka individuaalse ämmaemanda teenust, mis maksab 159,78 eurot, mis on kallim kui Põlvas, ent odavam kui Võrus.


Tartu – palju sünnitusi, aga professionaalseim


Tartu ülikooli naistekliiniku puhul tuleb esmalt märkida seda, et tegu on Lõuna-Eesti ainsa kolmanda etapi haiglaga, kus tuntakse uhkust selle üle, et sünnitaja turvalisus on täielikult tagatud – kõik teistes haiglates ohtu sattunud transporditakse lõpuks sinna. Teiseks on Tartu vaieldamatuks plussiks nende uus maja Maarjamõisas, kus tegutsetakse aastast 2008. Juba haigla koridorid on modernsed ja rõõmsavärvilised, sünnitus- ja peretubadest rääkimata. Oluline erinevus maakonnahaiglatega on see, et ka kõikides üldpalatites on WC ja duširuum sees. Uuendusena pakub naistekliinik alates sellest aastast minispinaali ehk seljasüsti, mis võtab küll valud ära, aga tundlikkust mitte. Seda tehakse küll vaid korduvsünnitajatele.


Miinus on jälle see, et sünnitusi on hirmpalju, keskmiselt kuus-seitse päevas ja kiirel päeval võib suurema tähelepanuvajadusega sünnitaja tunda end üksijäetuna. Kuigi perepalateid (hind 31,96 eurot) on palju, 13, võib ka seal sünnitajate suure arvu tõttu juhtuda, et jääd sellest ilma, sest kinni panna neid ei saa. Küll on tagatud individuaalse ämmaemanda teenus, mis maksab 191,73 eurot.


Sobib sünnitusabi kvaliteeti ja professionaalsust hindavale sünnitajale, kes soovib sünnitada modernses ja kõigi mugavustega sünnitusmajas, kuid ei taha maksta erahaigla hinda ning suudab taluda suure haigla melu ja rahvarohkust.


Elite – maksujõulisele parim


Lõuna-Eesti ainus erahaigla Elite on professionaalsuselt võrdne Tartu ülikooli naistekliinikuga ja mugavuselt ületab ta kõiki Lõuna-Eesti sünnitusmaju. Kuna kõikidel Elite naistearstidel on ka kõrgeim kategooria ja vähemalt 15 aastat staaži (ämmaemandatel kümme), võib julgelt väita, et tegemist on Lõuna-Eesti, kui mitte Eesti parima sünnitusmajaga. Takistuseks võib saada vaid hind – normaalne sünnitus maksab 500 ja keisrilõige 750 (erakorraline) või 1020 (plaaniline) eurot.


Eraldi plussidena võib välja tuua järgmised olulised asjad: Elites on igale sünnitajale peretuba tagatud ja seal võib aega veeta juba tükk aega enne sünnitust. Ka kliinikusse kohaleminekul ei kehti ranget korda – kui riigihaigla ootab sind alates viieminutilistest tuhudest, siis Elitesse lubatakse juba siis, kui tunned, et vajad tuge.


Kehtib printsiip „klient on kuninganna”, mis tähendab, et sa võid seal tõepoolest mitte vaid teoorias, vaid ka praktikas kõike valida – nii sünnitusasendit ja -võimalust (mõlemas sünnitustoas on mullivann) kui pärast sünnitust a la carte menüüst toitu. Igal sünnitajal on oma brigaad – arst, ämmaemand ja lastearst ning sünnitust ei võta vastu mitte ämmaemand, vaid arst (kui oled Elites arvel, siis sinu enda arst).


Sobib naisele, kes soovib endale ja oma lapsele parimat ning on võimeline ja nõus selle eest maksma.


Kas siis riigihaigla või erahaigla?


Mida siis lõppude lõpuks valida? Raske on dikteerida, sest iga naine on erinev. Mõni on väga valutundlik, mõni üldse mitte, mõni tahab, et teda juhendataks, teine tahab aga ise dirigent olla.


Kokkuvõtlikult võib öelda seda, et mida suurema individuaalse lähenemise ja tähelepanu vajadusega oled, seda rohkem tasuks kaaluda erahaiglas sünnitamist. Riigihaigla on paratamatult haigla ja sind võetakse seal kui patsienti, kes peab olema paindlik kui pajuvits. Jutt valikuvõimalustest on sageli müüt – sageli saab otsustavaks mitte sünnitaja, vaid ämmaemanda mugavus.


Erahaiglas oled jällegi klient, kes maksab, ja sul on õigus kaasa rääkida. Ehk siis lihtne erinevus ongi see, et kui riigihaiglas on kamandaja arst või ämmaemand, kes võib sulle su soovide täitmisel vastu tulla, aga võib ka mitte, siis erahaiglas oled arsti ja ämmaemandaga võrdne partner, keda võetakse alati kuulda.


Kuid mida teha, kui raha pole või kui ei taha seda kulutada? Siis tuleb valida riigihaigla ja nende seast peab juba igaüks ise oma valiku tegema – lähtuvalt sellest, mis kellegi jaoks oluline. Lühidalt võib öelda seda, et kõige odavam ja privaatsem on Põlva haigla, kõige tähelepanelikum ja avaram Lõuna-Eesti haigla ning kõige modernsem ja professionaalsem Tartu ülikooli naistekliinik. Kui vähegi võimalik, tasub võtta tasuline ämmaemand – siis saad koostada personaalse sünnitusplaani ja oled samuti klient, kel on õigus kvaliteeti nõuda.

Kõik uudised

 • VIDEO Meremäe koolis toimus maailmakoristuspäeva tänukontsert

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 18, 2020

  VIDEO Meremäe koolis toimus maailmakoristuspäeva tänukontsert Puhta maailma saadikud nublu, NOËP ja Kristel Aaslaid koos oma ansambliga Gram-Of-Fun andsid neljapäeva õhtul Setomaal koolikontserdi, mille pälvis 37 õpilasega Meremäe kool eduka osalemise eest maailmakoristusel, teatasid ürituse korraldajad."Imesid ikka juhtub," ütles Eesti maailmakoristuspäeva eestvedaja Mart Normet pressiteate vahendusel."Esiteks[…]

 • Mullu jäi Eesti teedel auto alla ligi 5000 metskitse

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 17, 2020

  Mullu jäi Eesti teedel auto alla ligi 5000 metskitse Mullu juhtus Eesti teedel rekordiliselt palju liiklusõnnetusi metskitsedega, ligi 5000 õnnetust on mullusest kümnendiku suurem.Enim kokkupõrkeid loomadega on fikseeritud varahommikul ja hommikupoolikul ning hilisõhtul, edastas Eesti Jahimeeste Selts. Harjumaal jäi mullu auto alla 902, Tartumaal 646, Pärnumaa 464, Põlvamaa 339 ning Viljandimaal 306 metskitse.Kokku oli[…]

 • KÜSITLUS Millist karistust peate roolijoodikutele piisavaks? Kas sellise käitumisega inimesi on üldse võimalik teie meelest karistusega muuta?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 17, 2020

  KÜSITLUS Millist karistust peate roolijoodikutele piisavaks? Kas sellise käitumisega inimesi on üldse võimalik teie meelest karistusega muuta? Andres autojuht: Oleneb sellest, keda me roolijoodikuks peame. Kas seda, kes eilsete lõhnadega üks kord kümne aasta jooksul vahele jäi, sõites sõbra sünnipäevalt läbi küla kaks kilomeetrit koju. Või seda, kes süstemaatiliselt täis peaga ja täiskiirusel maanteedel inimesi tapab. Viimastele ma enam[…]

 • Võrus vajas inimene tanklas abi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 17, 2020

  Võrus vajas inimene tanklas abi Teisipäeva ennelõunal kell 11.45 sai häirekeskus kutse Võru linnas asuvasse tanklasse ning teatati, et tanklas istub vanem mees töötavas autos ega reageeri koputustele.{loadmoduleid 1108}„Uksed olid lukus ja arvati, et on midagi temaga juhtunud. Meie abi mees ei vajanud, küll aga[…]

 • 80 aastat Eesti külmarekordist

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 17, 2020

  80 aastat Eesti külmarekordist 17. jaanuaril 1940 mõõdeti Jõgeval Eesti vast kõige kuulsam ilmarekord -43,5 °CPetseri politseiplatsil olevat pesakondade kaupa külmunud vareseid ning põldpüüsid. Ka käinud palju inimesi arstide juures abi saamas külmunud kõrvade, nina või teiste kehaosade vastu. Pärnu lahel olevat sajal kaluril[…]

 • Jaak Aab: Põlva riigimaja loomise otsus tuleb teha lähiajal

  Põlva Jan 17, 2020

  Jaak Aab: Põlva riigimaja loomise otsus tuleb teha lähiajal Reedel Põlvamaad väisava riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul tuleb Põlva riigimaja loomise otsus teha lähiajal.Aab kohtub kohalike omavalitsuste esindajatega ning plaanis on arutada riigi ja kohaliku omavalitsuse koostöövõimalusi piirkonna elu edendamiseks. Veel külastab minister Põlva Noortekeskust.„Põlva esindajatega kohtumise fookuses on võimalikud[…]

 • Võru maakonda laekus häirekeskusele möödunud aastal 929 väljakutset, millest 569 kujunes päästesündmuseks

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 17, 2020

  Võru maakonda laekus häirekeskusele möödunud aastal 929 väljakutset, millest 569 kujunes päästesündmuseks Uue aasta algus tõi päästjatele muudatusi, seda ennekõike väljakutsete reageerimisajasKui on juhtunud õnnetus, siis on äärmiselt oluline, et abi saabuks võimalikult kiiresti. Peale selle on oluline, et olukord oleks adekvaatselt hinnatud ning et appi tõttajad ei satuks ise ja ei[…]

 • Aastalõpusaadetised on Eestisse jõudmas

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 16, 2020

  Aastalõpusaadetised on Eestisse jõudmas Omniva teatel on viimastel päevadel Eestisse jõudnud suur hulk jõuluperioodil ja aasta lõpus rahvusvahelises pakivoos kuhjunud saadetisi, päevas jõuab Eestisse ligikaudu 30 000-40 000 eelkõige Hiina päritolu saadetist. Omniva operatsioonide juhi Kristi Undi sõnul on tegemist juba regulaarseks kujuneva nähtusega, mis esines[…]

 • Linn plaanib sulgeda Võru täiskasvanute gümnaasiumi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 16, 2020

  Linn plaanib sulgeda Võru täiskasvanute gümnaasiumi Võrumaa kutsehariduskeskus tegi möödunud aasta augustis linnale ettepaneku planeerida Võru täiskasvanute gümnaasiumi tegevuse üleandmist Võrumaa kutsehariduskeskuse koosseisu, eesmärgiga avardada juurdepääsuvõimalusi taseme- ja kutseharidusele. Kõik senised õpilased saaksid sellekohase ettepaneku järgi alates 1. septembrist 2020 jätkata oma õpinguid Võrumaa kutsehariduskeskuse koosseisus,[…]

 • Võru linn tõstab muinsuskaitsealuste hoonete remonditoetust

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 16, 2020

  Võru linn tõstab muinsuskaitsealuste hoonete remonditoetust Möödunud aasta viimase volikogu istungiga kinnitas Võru linn, et suurendab linna  muinsuskaitsealal asuvate hoonete rekonstrueerimise toetuse mahtu. Muinsuskaitsealuse hoone omanikul ei muutu taotlemiskorras midagi, küll aga on 2020. aastal esitatud toetuse taotlejail võimalik saada mitu korda suurem toetussumma kui seni.Huvi[…]

 • Maksimarketi iseteeninduskassad on hästi omaks võetud, kuid pultide kasutamine on jäänud tagasihoidlikuks

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 16, 2020

  Maksimarketi iseteeninduskassad on hästi omaks võetud, kuid pultide kasutamine on jäänud tagasihoidlikuks Uuendused on elus paratamatud ning jääb üle ainult nendega kaasas käia. Aina rohkem muutub maailm tehnikat soosivaks ning tehnika võetakse appi järjest rohkemate igapäevatoimetuste tegemiseks. Üheks tänapäeval veel natukene harjumist vajavaks uuenduseks on iseteeninduskassad. Paljud kliendid suhtuvad endiselt iseteeninduskassadesse skeptiliselt,[…]

 • Võru muusikakool on aasta huvikooli nominentide hulgas

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 16, 2020

  Võru muusikakool on aasta huvikooli nominentide hulgas Haridus- ja teadusministeerium koostöös Eesti noorsootöö keskusega tunnustab igal aastal üleriigiliselt noorsootöö valdkonna parimaid tegijaid. Sealhulgas inimesi, ettevõtteid ja organisatsioone, kes on noorsootöösse panustanud, seda valdkonda edendanud, algatanud uusi tegemisi või mõjutanud valdkonna arengut.Tunnustust jagatakse kokku kaheteistkümnes kategoorias ning ühes[…]

 • Isiklik kokkupuude paneb inimesi doonoriks käima

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 16, 2020

  Isiklik kokkupuude paneb inimesi doonoriks käima Tartu ülikooli kliinikumi verekeskuse doonoripunkt Võru kultuurimaja Kannel ruumides oli teisipäeval rahvast täis, sest paljud doonorid olid tulnud kohale täpselt õigeks kellaajaks. Esimestel vereloovutajatel tuli küll oodata umbes tunnikene, enne kui verd loovutama lubati, aga see on ainult positiivne, sest[…]

 • Selveri kõik kauplused lähevad üle digitaalsetele hinnasiltidele

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 16, 2020

  Selveri kõik kauplused lähevad üle digitaalsetele hinnasiltidele Selver läheb Eesti esimese jaeketina kõigis kauplustes korraga üle elektroonilistele hinnasiltidele. Muudatus puudutab esimese etapis puu- ja juurviljaosakondi ning viiakse lõpule veebruarikuuga.„Innovaatilise ja tulevikku vaatava ettevõttena on Selverile väga oluline minna üle lahendustele, mis on nii keskkonda kui meie tööprotsesse[…]

 • Alates 1. veebruarist muutub riiklike teooria- ja sõidueksamite vastuvõtmine

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 16, 2020

  Alates 1. veebruarist muutub riiklike teooria- ja sõidueksamite vastuvõtmine Alates 01.02.2020 muutuvad nii autokoolide poolt pakutav õpe kui ka riiklike teooria- ja sõidueksamite vastuvõtmine. Uus süsteem arvestab rohkem igapäevases liikluses toimuvat ning annab eksamineeritavale tulevikus võimaluse enda õppeprotsessi paremini planeerida.Neile õpilastele, kes alustavad autokoolis õppimist pärast 1. veebruari,  kestab[…]

 • Bingo loto loosimisel võideti jackpot üle 570 000 euro

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 16, 2020

  Bingo loto loosimisel võideti jackpot üle 570 000 euro Telesaates “Suur lotokolmapäev” loositi kolmapäeval välja Bingo loto jackpot summas 570 826,70 eurot, teatas Eesti Loto.Kahe mänguväljaga pliks-plaks võidupilet on ostetud Jüris asuvast Grossi kauplusest. Viimati võideti Bingo loto jackpot 13. novembril. Siis oli võidusummaks 399 718 eurot ning võitjaks internetist pileti ostnud Raplamaa naine.  {loadmoduleid 1108}2019. aastal[…]

 • Eestlaste andmesidekasutus välismaal tõusis mullu ligi 100 protsenti

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 16, 2020

  Eestlaste andmesidekasutus välismaal tõusis mullu ligi 100 protsenti Ligi kolm aastat tagasi jõustunud Euroopa Liidu roamingu regulatsioon võimestab eestlasi välismaal usinalt andmesidet tarbima ning 2018. aastaga võrreldes tõusis möödunud aastal andmeside tarbimine välismaal 96 protsenti.Alates Euroopa Liidu roamingu regulatsiooni jõustumisest 2017. aastal on inimesed järjest rohkem asunud välismaal[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 15. jaanuaril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 15, 2020

  Võru Linnavalitsuse istung 15. jaanuaril Isikliku kasutusõiguse seadmineAnti nõusolek isikliku kasutusõiguse seadmiseks Elektrilevi OÜ kasuks Kooli tänav T1 ja Kooli tn 8 kinnistutele. Määrati isikliku kasutusõiguse ala ning tingimused.Ehituslubade väljastamine{loadmoduleid 1109}Väljastatakse ehitusload kaugküttetorustike ehitamiseks asukohtadega Lembitu tänav T1, Tartu tn 8 // 8a, Tartu tänav[…]

 • Tööpuudusele ja tööjõupuudusele on tarvis leida paindlikke lahendusi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 15, 2020

  Tööpuudusele ja tööjõupuudusele on tarvis leida paindlikke lahendusi Uue aasta saabumine toob endaga kaasa nii kokkuvõtteid kui ka ennustusi värskelt saabunud aastaks. Nii tehakse prognoose ja kokkuvõtteid ka tööturu osas. Kuna elu ning inimesed on pidevas muutumises, siis on tarvis ka tööturul nende muutustega kaasas käia ja sammu[…]

 • Sihtasutus annetas mahakantud arvutitehnikat ka Võrumaa õppeasutustele

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 14, 2020

  Sihtasutus annetas mahakantud arvutitehnikat ka Võrumaa õppeasutustele Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) annetas tänavu mahakantavaid arvuteid, monitore ja muud arvutitehnikat heategevuslikul eesmärgil 23 lasteasutusele üle Eesti. Puiga lasteaed Siilike, Krabi kool ja Võru Kreutzwaldi kool Võrumaalt said kokku üle 30 sülearvutikomplekti, mida kasutatakse edaspidi õppetööks ja huvitegevuse võimaluste[…]

 • Võru naised redisainivad rõivaid ja päästavad vana

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 14, 2020

  Võru naised redisainivad rõivaid ja päästavad vana Kolm naist – rõivakunstniku taustaga Ingrid Pilt, kunstnikumeelega Piret Pilt ning heategevuskeskuse ja MTÜ Saagu Parem keskuse juhataja Piret Haljend – panid pead kokku ja hakkasid ühel heal päeval koostööd tegema, et taaskasutuseks ära antud rõivastele laiem eesmärk leida. Sellest,[…]

 • Põlva maakonna säravamad tähed terviseedenduses on selgunud

  Põlva Jan 14, 2020

  Põlva maakonna säravamad tähed terviseedenduses on selgunud Möödunud reedel 10.01.2020 toimus Põlva Kultuuri- ja huvikeskuses tänuüritus, kus tunnustati maakonna 2019. aasta parimaid tervisedenduse valdkonna edendajaid, teenekaid spordivaldkonna tegijaid ning säravaid kultuuritegelasi.Tervisedenduse valdkonna tunnustamise avas Põlvamaa Omavalitsuste Liidu esinaine Enel Liin. „Magajale jätkub und ja töötegijale tööd. Arvan, et[…]

 • Kõige hullem pett on enesepett

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 12, 2020

  Kõige hullem pett on enesepett JUHTKIRI Inimeste teadlikkuse tõstmiseks käivitatakse mitmesuguseid kampaaniaid. Peale selle levitatakse informatsiooni sotsiaalmeediakanalite kaudu. Kõike selleks, et rahvast ei oleks võimalik mingil moel lollitada või petta. Rahapettused on igapäevane kuuldus. Kuigi on juba levinud tõsiasi, et igasugustest internetiinvesteerijatest on mõistlik kauge[…]

 • Endisest tuletõrjehoonest Võru keskväljaku ääres hakkab peagi pitsalõhna tulema

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 10, 2020

  Endisest tuletõrjehoonest Võru keskväljaku ääres hakkab peagi pitsalõhna tulema Endisele Võru tuletõrjeühingule kuulunud depoohoone saab omale lähiajal uue rentniku. Praeguse omaniku ja ettevõtja Ülo Luhametsa sõnul hakkab vana depoohoone esimesel korrusel tegutsema Lõuna-Eesti külastajatele tuntud ja seni Põlvamaal vana Postitee ääres tegutsenud pererestoran Pizza Olive, kes juba lähiajal oma[…]

 • Võru ärid on muutuste teel

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 9, 2020

  Võru ärid on muutuste teel Aasta algus tõi võrulastele kurva uudise: rahva meelispood Handymann pakib haamrid-rehad kokku ja põrutab kõigi oma viie kauplusega riigist minema. Leht uuris teiste Võrus kanda kinnitanud äride käest, kas nemadki mõlgutavad musti mõtteid või on paremad ajad alles ees.Müstiline taanlaneVõrulaste[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 8. jaanuaril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 8, 2020

  Võru Linnavalitsuse istung 8. jaanuaril Määruste kehtestamineKehtestati Võru linnakalmistu registri põhimäärus ja Võru linna lemmikloomade registri põhimäärus.Katastriüksuse jagamineNõustuti Kubja põik 1 // Kubja tee 16 katastriüksuse jagamisega kaheks, määrati aadressid ja sihtotstarbed järgnevalt:Kubja põik 1, sihtotstarve 100% elamumaa;Kubja tee 16, sihtotstarve 100% elamumaa.Kasutusloa väljastamineVäljastatakse kasutusluba[…]

 • Politsei: kokaiini müük on märkimisväärselt tõusnud

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 7, 2020

  Politsei: kokaiini müük on märkimisväärselt tõusnud Uimastitega kauplemine on kogu Euroopas tõusuteel ning märkimisväärselt on kasvanud kokaiini müük, teatas esmaspäeval ETV uudistesaade "Aktuaalne kaamera".Europoli andmetel pole maailmas kunagi nii palju kokaistandusi olnud kui praegu. Seetõttu on seni niiöelda rikaste narkootikumina tuntud mõnuaine viimaks saanud taskukohaseks ka[…]

 • FOTOD Võrumaa kultuuripärl on helilooja ja kontsertmeister Piret Rips-Laul

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 6, 2020

  FOTOD Võrumaa kultuuripärl on helilooja ja kontsertmeister Piret Rips-Laul 6. jaanuaril toimus Mõniste rahvamajas traditsiooniline Võru maakonna kultuuritöötajate ja kultuurikollektiivide tunnustusõhtu. SA Võrumaa Arenduskeskus koostöös Kultuurkapitali Võrumaa ekspertgrupiga andis välja Võrumaa kultuuripärl 2019 tiitli, mille pälvis laste- ja noortemuusika looja Piret Rips-Laul. Peale selle andis Võrumaa ekspertgrupp välja aastapreemiad[…]

 • Liiklus-, tule-, vee- ja tööõnnetused nõudsid Eestis mullu 148 inimelu

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 6, 2020

  Liiklus-, tule-, vee- ja tööõnnetused nõudsid Eestis mullu 148 inimelu Liiklus-, tule-, vee- ja tööõnnetused nõudsid Eestis mullu 148 inimelu, seega oli üks vähima ohvrite arvuga aastaid viimasel ajal, kirjutab Postimees. Näiteks 2018. aastal kaotas liikluses, tulekahjudes, veeja tööõnnetustes elu 171 inimest ehk 23 inimest enam. 2019. aastal vähenes märgatavalt nii[…]

 • Pühapäeval ei juhtunud ühtegi rasket liiklusõnnetust

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 6, 2020

  Pühapäeval ei juhtunud ühtegi rasket liiklusõnnetust Pühapäeval ei juhtunud Eestis ühtegi rasket liiklusõnnetust. Siseministeeriumi teatel oli tegemist tänavu esimese sellise päevaga, kui raskeid õnnetusi polnud. Esialgsetel andetel oli mullu kokku 19 raskete liiklusõnnetuste vaba päeva. Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 20 joobes sõidukijuhti.Tabatud juhtidest ühel lasub narkouimas sõitmise kahtlus,[…]

 • FOTOD Endises koolimajas avati Rõuge lasteaia Nursi rühm ja äratati uuele elule külakeskus

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 5, 2020

  FOTOD Endises koolimajas avati Rõuge lasteaia Nursi rühm ja äratati uuele elule külakeskus Ajaloolises Nursi põhikoolihoones Nursi külas Võrumaal avati Rõuge lasteaia kuues lasteaiarühm värske ilme saanud külakeskuses. Mitu aastat kestnud etapiviisiline maja renoveerimine on jõudnud lõpusirgele ja külakeskuses saavad väikesed majaelanikud alustada õppetööga juba esmaspäeval.Rõuge lasteaia uus rühm ootab nimeRõuge lasteaia direktori[…]

 • Kaheaastane teenistuskoer Ärni päästis 92-aastase kadunud proua elu

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 4, 2020

  Kaheaastane teenistuskoer Ärni päästis 92-aastase kadunud proua elu Alles see oli, kui meie tööperega liitus kutsikas Ärni – pisike pambuke, kes vaevu püsti püsis. Aga täna, olles vaevu kaheaastane, päästis ta juba esimese elu, 92-aastase Võrus kadunuks jäänud proua, kirjutab Lõuna prefektuur Facebookis.Kui hommikul Võrus linnapeale läinud memmeke õhtuks[…]

 • Politsei leidis Võrus kadunud 92-aastase Helgi

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 3, 2020

  Politsei leidis Võrus kadunud 92-aastase Helgi Politsei teatas reede hilisõhtul, et leidis Võrus kadunud 92-aastase Helgi ja temaga on kõik korras.Politsei informatsiooni kohaselt leidsid politseinikud Helgi Võru linnas asuvalt maastikualalt ekslemas.Politsei palub abi Võru linnas oma kodust lahkunud 92-aastase Helgi asukoha tuvastamisel.Täna pöördus politseisse murelik lähedane, kes[…]

 • Politsei tabas ööpäevaga 40 joobes sõidukijuhti

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 3, 2020

  Politsei tabas ööpäevaga 40 joobes sõidukijuhti Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest 40 joobes sõidukijuhti, kahel viimasel päeval on neid aga korrakaitsjatele vahele jäänud koguni 84. Neljapäeval tabatud juhtidest kaheksa olid esialgsetel andmetel tarvitanud uimasteid ja 32 olid alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas siseministeerium BNS-ile.Päev varem tabasid politseinikud 44 alkoholijoobes[…]

 • Võrumaal hukkus liiklusõnnetuses jalakäija

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Jan 2, 2020

  Võrumaal hukkus liiklusõnnetuses jalakäija Kolmapäeva õhtul laekus politseile teade, et Võru maakonnas Rõuge vallas toimus liiklusõnnetus, kus hukkus sõiduautolt löögi saanud jalakäija, teatas politsei- ja piirivalveamet (PPA) pressiteates. Liiklusõnnetus juhtus kell 20.44 Võru-Mõniste-Valga maantee 13. kilomeetril, edastas PPA Lõuna prefektuur. Õnnetusest teavitas 40-aastane sõiduauto Saab juht,[…]

 • Võrumaa spordiaasta parimad on valitud

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 31, 2019

  Võrumaa spordiaasta parimad on valitud Möödunud laupäeval toimunud Võrumaa spordiaasta lõpetamisele oli kutsutud üle 150 kohaliku sportlase ja külalise. Pidulikul tänuüritusel jagati ka tänavustele tublimatele noorsportlastele heategevusena kogutud stipendiumiraha ning meeleolukas õhtu lõppes parimate Võrumaa sportlaste tunnustamisega.Võrumaa aasta parimad sportlasedVõrumaa aasta parimaks meessportlaseks valiti neljandat[…]

 • Kas vastu taevast või vastu taevast?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 29, 2019

  Kas vastu taevast või vastu taevast? JUHTKIRI Enne vana-aastaõhtu saabumist ja uue vastuvõtmist vaevab paljude kodanike pead mure, mida teha oma üleliigse rahaga. Öeldakse, et pärast jõule saabub masuaeg, ennast on lõhki kulutatud ning alustatakse kokkuhoiupoliitikaga. Siiski on paljudel jaotatud pisku nii, et jaguks veel ka[…]

 • Oma ala spetsialistidest on vallaasutustes tihtilugu puudus

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 28, 2019

  Oma ala spetsialistidest on vallaasutustes tihtilugu puudus Viimase kahe aasta jooksul on Võru maakonna neljas kohalikus omavalitsuses uute vallaametnike ja valdkonna spetsialistide leidmiseks kuulutatud välja üle 70 avaliku konkursi. Mõnes vallas on uute töötajate leidmine osutunud kergemaks, kui loodetud, kuid endiselt on kohalikud vallavalitsused hädas oma valdkonna[…]

 • Pühad olgu rahulikud

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 22, 2019

  Pühad olgu rahulikud JUHTKIRI Eelseisev jõulunädal manitseb olema eriti viks, viisakas, rahulik ning heatahtlik. Üks endast lugupidav inimene proovib neid kriteeriumeid järgida aasta ringi. Teinekord tuleb isegi välja. Kuigi jõule peetakse rahuajaks, siis ei ole kellelegi uudis, et sageli kasvab korrakaitsjatel ning päästjatel[…]

 • Põlvas 31. detsembril enam sünnitada ei saa

  Põlva Dec 21, 2019

  Põlvas 31. detsembril enam sünnitada ei saa Kuna Põlva haiglas uuest aastast enam lapsi ilmale tuua ei saa, suunatakse sünnitusabi vajajad juba vana aasta viimasel päeval LõunaEesti haiglasse Võru külje all või Tartusse ülikooli kliinikumi, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees. Jaanuarist Põlva haiglas enam sünnitustegevusega seotud valveringi ei ole. Asutuse[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 18. detsembril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 18, 2019

  Võru Linnavalitsuse istung 18. detsembril Teenuslepingu sõlmimineTaristuhaldus OÜ-ga sõlmitakse hooldusteenuste osutamise leping 2020. aastaks. Haljastute hooldusteenuse hind on 15 503 eurot (sisaldab käibemaksu) ühes kalendrikuus ning Jüri tn 54 kinnistu hooldusteenuse hind on 313 eurot (sisaldab käibemaksu) ühes kalendrikuus.Katastriüksuse jagamineNõustuti Piiri tn 5 katastriüksuse (pindala[…]

 • 4 klassikalist lauamängu, mis peaksid olema igas kodus

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 13, 2019

  4 klassikalist lauamängu, mis peaksid olema igas kodus Õdus õhtu pereringis või lõbus öö sõpradega – lauamäng sobib igasse konteksti! Vahva ajaviite kõrval on lauamängudel veel häid omadusi alustades peenmotoorika arendamisest kuni strateegilise mõtlemiseni. Soeta 1a.ee nutipoest 4 must be lauamängu ja naudi!Populaarsed lauamängud on läbi aegade rõõmustanud[…]

 • Rahal on võim

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 12, 2019

  Rahal on võim JUHTKIRI Mõistusega võttes teavad kõik, et on asju, mida raha eest kahjuks osta ei saa ja on tegusid, mida rahaga heastada ei saa. Ometi taandub paljude väga tõsiste asjade lahendus just rahale. Lõppkokkuvõttes taandub rahale mingis mõttes ka elu. Näiteks[…]

 • Võru Linnavolikogu istung 11. detsembril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 11, 2019

  Võru Linnavolikogu istung 11. detsembril Maamaksumäära kehtestamine 2020. aastaks2020. aasta maamaksumääraks kehtestati 2,0% maa maksustamishinnast aastas.Võru linna 2019. aasta lisaeelarveVõeti vastu 2019. aasta lisaeelarve, millega lisatakse eelarvesse Võru linnale ja Võru linna hallatavatele asutustele eraldatud toetused ja täiendavad tulud.Ühise tegutsemise kokkuleppe sõlmimineOtsustati sõlmida Võru ja[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 11. detsembril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 11, 2019

  Võru Linnavalitsuse istung 11. detsembril Toetuse andmineSpordiklubile BYAKKO antakse toetust 480 eurot majutuskulude katteks, et võõrustada Võru linna sõpruslinna Kanivi (Ukraina) judoklubi Ivazar treenereid ja sportlasi perioodil 13.–16. detsember 2019.Ürituse kooskõlastamine ja väljaku sulgemineFüüsilisest isikust ettevõtjale Sirle Sillaste anti nõusolek avaliku ürituse "Võru talvelaat" korraldamiseks[…]

 • 10. detsembri paberleht

  Võrumaa Teataja Digileht Dec 10, 2019

  10. detsembri paberleht - Nädalavahetusel toimus messikeskuses jõululaat- Võru poisid võitsid käsipalli miniliiga etapi- Roosiku külas mõeldakse nii endi kui ka teiste abistamisele- Ruko esines Rõuge kunstikuuris- Võru stripiklubi ootab tööpostile kohalikke kaunitare- Aasta vabatahtlike ja kodanikuühiskonna tegijate tunnustused tulid ka Võrumaale- Võru[…]

 • Kümne aastaga võttis endalt elu 2543 inimest

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 9, 2019

  Kümne aastaga võttis endalt elu 2543 inimest Tartu Ülikooli teadlaste analüüsist selgus, et aastatel 2006–2016 hukkus Eestis enesetapu tõttu 2543 inimest ehk 231 inimest aastas.Eesti enesetappude suremuskordaja on Euroopa Liidu keskmisest 1,5 korda suurem. Teadlased rõhutavad, et suitsiidiennetuses on oluline osa nii koolidel, tervishoiusüsteemil kui ka kogu elanikkonnal. Eraldi tähelepanu[…]

 • Kas inimesed on jõuludest ära väsinud?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 9, 2019

  Kas inimesed on jõuludest ära väsinud? JUHTKIRI Tänapäeva inimest kirjeldab päris täpselt see, et ollakse kärsitu, ühest küljest uuendusmeelne, kuid teisalt paigalseisja. Asjadest tüdinetakse kiiresti ja ihatakse uut. Kõige kestvusaeg on umbes poole lühem kui aegu tagasi. Küll tullakse kõige vana juurde mingil ajal tagasi ja[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 4. detsembril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Dec 4, 2019

  Võru Linnavalitsuse istung 4. detsembril Võru linna jäätmevaldajate registri põhimäärusKehtestati uus Võru linna jäätmevaldajate registri põhimäärus, mis arvestab nii kehtivate õigusaktidega kui võimaldab kaasaegseid tehnilisi lahendusi. Põhimäärus hakkab kehtima 1. jaanuarist 2020.Ehituslubade väljastamineVäljastatakse ehitusluba:kontorihoone-garaaži ümberehitamiseks asukohaga Ringtee 10;laohoone ümberehitamiseks asukohaga Ringtee 10;{loadmoduleid 1108}vee- ja kanalisatsioonitorustike[…]

 • Mis kinni ei jää, saab kinni pandud

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 28, 2019

  Mis kinni ei jää, saab kinni pandud JUHTKIRI Äärmuslikud meetodid on tänapäeval pigem trend kui harv juhus. Ei ole kaua aega möödas sellest, mil eestlasi prooviti kõrge hinnaga alkoholist eemale hoida. Sekka poogiti ka kampaaniaid, millega katsuti inimest sunduslikke meetmeid kasutamata õigele teele suunata. Sama kehtib ka[…]

 • Võru Linnavalitsuse istung 26. novembril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 27, 2019

  Võru Linnavalitsuse istung 26. novembril Ürituse korraldamine ning tänavate ja väljaku sulgemineKorraldatakse avalik üritus "Võru linna jõululaat ja III talvine tantsupäev" 8. detsembril 2019 Võru linnas kella 10–17. Keskväljak ning väljakuga piirnev Jüri tänava lõik ja Seminari tänav suletakse kella 5.30–18.00.Isikliku kasutusõiguse seadmineAnti nõusolek isikliku[…]

 • Mis selle vaikusega peale hakata?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 22, 2019

  Mis selle vaikusega peale hakata? JUHTKIRI On trendikas kutsuda maale elama, eemale linnakärast vaikust nautima. Ka väike Võru linn on tallinlaste jaoks maa. Kui varem veel oli nii, et maakonnas elavad inimesed väisasid Võru kui suurt linna ning said siin enamik toimetusi tehtud ja asju[…]

 • LED välisvalgustid – kuidas valida õige värvitemperatuur?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 20, 2019

  LED välisvalgustid – kuidas valida õige värvitemperatuur? Kaalud uut välisvalgustussüsteemi? Esmalt on oluline mõista, mida tähendab värvitemperatuur ja mis on valguse olemus, erinevat tüüpi valguse mõju ja nende poolt kasutatavaid valgusallikaid. 1a.ee teeb väikese kokkuvõtte!Kaasaegsete valgustustehnoloogiate abil saavad koduomanikud valida mitte ainult oma valgustite heleduse, vaid ka[…]

 • Põlva sünnitajad on teretulnud Võrru oma beebisid ilmale tooma

  Põlva Nov 14, 2019

  Põlva sünnitajad on teretulnud Võrru oma beebisid ilmale tooma Teisipäeval otsustas ASi Põlva Haigla nõukogu, et haigla jätkusuutlikkuse tagamiseks kujundatakse sünnitusabi teenused ümber ja sünnitusosakond suletakse selle aasta lõpus.Emade ja beebide ootelLõuna-Eesti haigla ravijuht Agnes Aart tõdes, et Põlva haigla sünnitusosakonna sulgemise otsus ei tulnud üllatusena. Ta ei pea[…]

 • Võru Linnavolikogu istung 13. novembril

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 13, 2019

  Võru Linnavolikogu istung 13. novembril Sotsiaaltoetuste määramise ja maksmise korra muutmineMuudeti Võru Linnavolikogu 09.03.2016 määrust nr 14 "Sotsiaaltoetuste määramise ja maksmise kord" puudega isiku hooldamise korraldamise toetuse osas, mis võimaldab suunata Võru linna 2020. aasta eelarvelised vahendid vajalike hoolekandeliste teenuste osutamiseks ja arendamiseks.Eraüldhariduskooli tegevuskulutoetusVõru linnas[…]

 • Põlva haigla loobub sünnitusabi pakkumisest

  Põlva Nov 12, 2019

  Põlva haigla loobub sünnitusabi pakkumisest AS-i Põlva Haigla nõukogu otsustas, et haigla loobub sünnitusabi pakkumisest, selle asemel  rajatakse haiglasse Lõuna-Eesti esimene ämmaemanduskeskus.Teisipäeval kogunenud AS Põlva Haigla nõukogu otsustas haigla jätkusuutlikkuse tagamiseks rajatakse haiglasse Lõuna-Eesti esimene ämmaemanduskeskus ning kaasajastada erakorralise meditsiini osakond, edastas nõukogu. Nõukogu kaalus ka sünnitusabi teenuse[…]

 • Pehmed või kõvad madratsid – kummad on tegelikult paremad?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Nov 8, 2019

  Pehmed või kõvad madratsid – kummad on tegelikult paremad? Korralikuks puhkamiseks vajab inimene head kehaasendit ja madratsid mängivad siin olulist rolli. Kui sinu magamisasemega on midagi valesti, võivad kergesti kimbutada selja-, liigese- või kaelavalud. Väga sageli on kaebuste põhjuseks voodi, mis on liiga kõva, pehme või hoopiski lohku vajunud.[…]

 • Põlvas saab peagi taas ujuda

  Põlva Nov 6, 2019

  Põlvas saab peagi taas ujuda Põlvas on ehitajad lähipäevil lõpetamas ujula renoveerimist, mis toob peagi piirkonna elanikele mugavad suplusvõimalused, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees. Põlva spordikooli direktori Markus Käo sõnul väidavad ehitajad, et saavad tööd tähtajaks valmis. «Kui algul töötati esmapäevast reedeni, siis viimasel ajal on mehed majas[…]

 • Nüüdisaegsed maskid

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 29, 2019

  Nüüdisaegsed maskid JUHTKIRI Kui aegu tagasi olid elekter, internetiühendus, soe vesi ja muu selline luksus, siis nüüd enam mitte. Tänapäeval on inimkond jõudnud etappi, kus kõik eelmainitu on iseenesestmõistetav. Kahjuks ei ole vale väide, et inimene harjub kõigega. See ei ole pelgalt[…]

 • Kas oled talvisteks teeoludeks valmis?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 10, 2019

  Kas oled talvisteks teeoludeks valmis? Talv läheneb ja aeg on auto rehvid kriitilise pilguga üle vaadata! Kulunud muster, mehaanilised vigastused või lihtsalt liiga vanad rehvid? Panusta turvalisusesse ja osta K-rautast kvaliteetsed soodsad talverehvid!Korralikud rehvid tagavad ohutu teekonna! Sõltumata sellest, kui palju kilomeetreid talve jooksul läbid,[…]

 • Kuidas muuta oma igapäevatöö tõhusamaks?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Oct 10, 2019

  Kuidas muuta oma igapäevatöö tõhusamaks? On selge, et õnnelik töötaja on produktiivsem. Et hommikul hea tundega tööle minna, on oluline, et sinu töökoht, sealhulgas kõik töötamiseks mõeldud abivahendid nagu näiteks kontoritarbed, oleksid kättesaadavad ja vastaksid ootustele. Sest just see muudab igapäevatöö kordades hõlpsamaks ja pingevabamaks.3[…]

 • 1. oktoobri paberleht

  Võrumaa Teataja Digileht Oct 1, 2019

  1. oktoobri paberleht - Võrumaa tööstuspärl Lasva veetorn-galerii tähistab kümnendat tegutsemisaastat- Laadamelus kohtuvad konkurents ja lõbu - Nädalavahetusel kaubeldi Sulbi mihklilaadal ja Lätimaal Apes sügislaadal- Loometalgutel pälvisid enim tähelepanu IT-huviring, lahe vahetund ja linnast lugusid pajatav idee- Võru linn ei plaani linnakalmistut naftabaasi[…]

 • Põlvamaal pääses varingu alla jäänud kaevetööline napilt eluga

  Põlva Sep 24, 2019

  Põlvamaal pääses varingu alla jäänud kaevetööline napilt eluga Põlvamaal pääses esmaspäeva keskpäeval varingu alla jäänud kaevatööline napilt eluga. Päästjad said õnnetuse kohta teate kell 12.57, kui selgus, et Põlva vallas Himmaste külas varises kaevetöödel pinnas kraavis olnud mehe peale, teatas Lõuna päästekeskuse pressiesindaja BNS-ile Päästjate saabumise ajaks oli mees pinnase alt[…]

 • FOTOD Võru ja Põlva riigimajade ümber käib elav arutelu

  Põlva Sep 8, 2019

  FOTOD Võru ja Põlva riigimajade ümber käib elav arutelu PABERLEHT Valitsus toetas möödunudnädalasel istungil riigimajade ehitust täiendavalt 11 miljoni euroga. Kokku on 19 riigimaja ehitamiseks maakonnakeskustesse väljaspool Tallinnat ja Tartut planeeritud 2023. aastani 33,9 miljonit eurot. Põlvale on riik eraldanud 1,7 miljonit eurot aadressile Kesk 20 kavandatava riigimaja valmimiseks,[…]

 • TOP5 situatsiooni, kus nutitelefon on asendamatu abimees

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Sep 2, 2019

  TOP5 situatsiooni, kus nutitelefon on asendamatu abimees Tänapäeval ei kujuta me elu ilma nutitelefonita ettegi, sest kogu maailm on kolinud internetti. On situatsioone, mille lahendamisel on nutitelefonid lausa hindamatu väärtusega. 1a toob välja nendest 5 levinumat, loe edasi!Tehnoloogia areng on jõudnud sinna, et nutitelefon asendab edukalt ka[…]

 • Anname nõu: kuidas valida see üks ja õige külmkapp?

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 30, 2019

  Anname nõu: kuidas valida see üks ja õige külmkapp? Köök ilma külmkapita? Raske ettegi kujutada, sest külmik mängib toidu säilitamisel võtmerolli. Kuna erinevat tüüpi külmikud võtavad silme eest kirjuks, siis millest lähtuda? K-rauta teeb valikutest väikese informatiivse kokkuvõtte!Kui suur külmkapp valida? Kas energiasäästlikkus on sinu maailmas olulisel kohal? Mil[…]

 • Nädalavahetusel saab Põlva- ja Võrumaal lemmikloomi vaktsineerida

  Põlva Aug 22, 2019

  Nädalavahetusel saab Põlva- ja Võrumaal lemmikloomi vaktsineerida Laupäeval ja pühapäeval saab koeri ja kasse tasuta marutaudi vastu vaktsineerida Põlva- ja Võrumaal.Veterinaar- ja toiduameti loomatervise ja -heaolu osakonnajuhataja Harles Kaupi sõnul on Eesti küll marutaudivaba maa, kuid endiselt haigusest püsivalt ohustatud."Kagu-Eesti piirneb Venemaa aladega, kus on marutaud jätkuvalt[…]

 • 10. augusti paberleht

  Võrumaa Teataja Digileht Aug 10, 2019

  10. augusti paberleht - Valitsusel täitus sada päeva- Ohvriabi kriisitelefonile pöörduti poole aastaga ligi kolm tuhat korda- Üüjuusuks valmistujad koguvad koos harjutades jooksukilomeetreid- Pidupäevahelid – Võru kõla 235- Krapsakal gurmeekokal on sirge siht silme ees – võruka kõhtu peavad jõudma parimad palad!- Ministri[…]

 • Põlvamaal perekodust lahkunud 17-aastane Egeliin leiti Võrust

  Põlva Aug 9, 2019

  Põlvamaal perekodust lahkunud 17-aastane Egeliin leiti Võrust 2019-08-09 12:07:30 Tähelepanelike inimeste vihjete abil õnnestus neiu Võru linnast tabada. Temaga on kõik korras ja politseipatrull viib ta tagasi koju. Aitäh kõigile koostöö eest.  Politsei palub kaasabi selgitamaks 17-aastase Egeliini asukohta, kes lahkus Põlvamaal Tilsi perekodust ega ole sinna naasnud.Egeliin lahkus Tilsi perekodust[…]

 • Amet soovitab operatsioonisüsteemist Windows 7 loobuda

  Võrumaa Teataja Kagu-Eesti suurim ajaleht Aug 1, 2019

  Amet soovitab operatsioonisüsteemist Windows 7 loobuda Windows 7 kasutajad peavad valmistuma tarkvara uuendamiseks. Microsoft lõpetab järgmise aasta 14. jaanuaril Windows 7 operatsioonisüsteemi toetamise. Sellest päevast alates nad ei paku enam Windows 7-le tehnilist tuge, tarkvarauuendusi ning turbevärskendusi. Ehk arvuti muutub haavatavaks.Kui Windows 7 tugi lõppeb, siis ei paku[…]

Seotud lood. NB! Loetelus puuduvad sisselogimist vajavad artiklid