Menu

Nädala koer on Spot

Spot on puhast tõugu mops ning iseloomult äärmiselt sõbralik ja aktiivne. Pildil poseerib Spot peremehelt näpatud plätuga ja on oma saavutuse üle väga õnnelik.   Foto: ERAKOGUKONKURSS • Armsaima koera konkursi seekordne nädala koera tiitel läheb Sõmerpalu valda Osulasse, kus elab pooleteiseaastane puhast tõugu mops Spot.


Spot on hüper-superaktiivne, ei püsi pudeliski paigal, rääkis perenaine Kristi Täht. „Ta on meil suur musisõber,” jätkas perenaine, „tahab kõik külalised üle lakkuda näost.” Koer on külaliste üle alati väga rõõmus, täielik rõõmurull.


Sõbralik loomus tuleb perenaise väitel omakorda tõust, sest mops ongi aretatud seltsikoeraks. Ta ei jää sammugi peremehest maha.


Perre tuli Spot Haapsalust, kus ta oli välja vaadatud ja kus tal ka järel käidi. See oli möödunud aasta sügisel. Pärast seda on ta olnud peamiselt toas, aga käinud ka väljas jalutamas. Selle aja jooksul pole ta mitte kedagi hammustanud. Korteris ukse taga haugub küll kurjakuulutavalt, aga kui uks lahti teha, siis liputab saba.


Asjadest meeldivad Spotile sokid. Ta on sokkide järgi lausa hull, võtab soki ja jookseb sellega voodi alla. Teised asjad, mis talle meeldivad, on telefonid, mida talle meeldib samuti ära näpata ja siis minema hiilida.


Kassidesse suhtub Spot hästi, vähemasti oma trepikoja omadesse. Võõrad kassid talle siiski ei meeldi. Teiste koertega pole väiksel mopsil läbisaamine kõige parem, sest suuremaid koeri ta kardab. Peres teisi loomi ei ole ja kui temaga koertekooli mindi ning suuremad koerad lähenesid, siis ehmus ta väga ära ja hakkas hirmunult haukuma.


Süüa meeldib Spotile kõike, alates puuviljadest kuni lõheni välja. Eriline lemmik on kana. Kui kana on ahjus, siis ootab ta ahju ees nii kaua, kui see valmis saab.


Nimele reageerib koer hästi. Nime leidis pererahvas Spotile internetist. Taotlus oli saada veidi teistsugune nimi kui lihtsalt Muki või Muri.


Loosivõit läheb Võrru


Seekordse loosivõidu pälvis Paul Kuld Võrust, kes saab auhinnaks Spoti pildiga 2012. aasta kalendri. Auhinna saab kätte Võrumaa Teataja toimetusest või soovi korral postiga alates järgmise nädala esmaspäevast.