Menu

Võru pensionäride päevakeskus kolib uutesse ruumidesse

FOTO: Pille IvaskMUUTUS • Veidi üle kuue aasta Võru polikliiniku keldrikorrusel tegutsenud SA Võru Pensionäride Päevakeskus kolib uutesse ruumidesse. Juhataja Astrid Hurda sõnul pakuvad uued ruumid tervislikumat keskkonda, lisaks sellele on rendihind oluliselt soodsam. Päevakeskuse uus aadress on Tartu tn 25.


„Uues kohas on ruumi oluliselt rohkem, mis on hea eeldus erinevate ürituste läbiviimisele,” ütleb Hurt ja avaldab heameelt, et endise keldrikorrusele iseloomuliku niiske õhuga võib nüüd hüvasti jätta.


Astrid Hurt ütleb, et päevakeskus on paljude eakate jaoks sageli ainus koht, kus aega veeta ja teistega suhelda. „Paljudel eakatel pole kodus kedagi, kellega rääkida ning kellega oma muresid ja rõõme jagada. Päevakeskus ongi selleks, et teha koos midagi põnevat, olgu selleks siis laulmine või tantsimine,” lausub juhataja ja lisab, et ühistegevustes osalemine parandab inimese nii füüsilist kui psüühilist poolt.

Võru pensionäride päevakeskusega on seotud ligi 200 inimest, kellest enamik on 60–90aastased. Eakad saavad tegelda nii käsitöö, laulmise kui tantsimisega, väga populaarne on võimlemisring. Selle aasta viimastel päevadel tegeleb päevakeskus usinalt kolimisega, kõiki liikmeid
oodatakse uutesse ruumidesse Tartu tn 25 teisel korrusel juba alates 2. jaanuarist.