Menu

Nädala koer on Ööbikuoru Bella

Foto: ERAKOGUKONKURSS • Selle nädala koer, kes sai hääletusel kõige rohkem hääli, on nelja-aastane Bella, kes elab Rõuges Ööbikuorus.


Perenaine Eevi Hallop ütles, et koer sai neli aastat tagasi ära päästetud Võru varjupaigast. „Tütar läks otsima, koer oli väga sõbralik ja lausa anus ennast, et võtke mind,” kirjeldas Hallop koera toomist.


Iseloomult on Bella väga tormakas, armastab olla pika keti otsas. „Ta on selline rõõmus, omalaadiline,” rääkis perenaine, „teda on raske kinni hoida.” Muidu on koer aga loomult väga hea, isegi liiga lahke. Näiteks kui Ööbikuorus toimuvad võistlused, siis ei tea, kelle peale haukuda ja kelle peale mitte. Samas, kui on ikka mõni teistsugune inimene, siis oskab kurja häält ka teha.


Söömise suhtes on Bella samuti omamoodi. Näiteks meeldib talle, kui toitu pulgaga segada, sest enne ta ei söö. Süüa armastab koer kõike head-paremat, näiteks tahab ta, et söögi sisse oleks segatud kohvi valgendamiseks mõeldud koorepulbrit, samuti sööb kanakintsu ja vorsti. Sööb heameelega kõike, ainult leiba ja kartulit ei taha.


Praegu pole Bellal sõpra, sest kass suri ära ja perenaine peab plaani, et varjupaigast ka kass võtta.


Magada meeldib Bellale väljas, kuigi olemas on ka korralik soojustatud kuut. Ulakust meeldib Bellale samuti teha. Näiteks armastab ta kuudi taha peita asju, mis perenaine on kuhugi maha unustanud.


Jõudumööda püüab perenaine Eevi koeraga ka mängida, aga siis, kui tütar oma mehega koju tuleb, meeldib neile koeraga õiendada. Kõik vajalikud süstid laseb koer endale samuti ilusasti ära teha.


Loosivõitja


Seekordseks loosivõitjaks osutus Heli Paal Väimelast, kes saab endale oma välja valitud koera pildiga 2012. aasta kalendri. Palju õnne! Auhinna saab kätte alates teisipäevast, 27. detsembrist kas Võrumaa Teataja toimetusest, kuulutuste toast või soovi korral postiga.