Menu

Tuli võttis Võru kalapoe auto ja osa külmkambritest

FOTO: Inno TähismaaPÕLENG • Esmaspäeval, esimese jõulupüha varahommikul kella 6.30 ajal, mil kogu Eestit räsisid marutuuled, süttis Võrus Tartu tänava kalapoe hoovis auto, millelt kandus tuli edasi kõrvalasuvale kuurile ja osalt ka kalapoe ruumideni.


Kohale saabus mitu päästemeeskonda ning nad leidsid eest leekides kõrvalhoone ja hoovi pargitud auto. Inimesed tulekahjus vigastada ei saanud. Tulekahju kustutati päästeameti teatel kella 9.47 ajal.


„Päris poeni tuli ei jõudnud,” rääkis kalapoe juhataja Peeter Komissarov, kes oli ise tulekahju ajal Tartus tuttavatel külas ja kiirustas pärast telefonikõnet Võrru, et päästa, mis päästa annab. Küll aga jõudis tuli poe tagaruumides asuvate külmutuskambriteni. Komissarovi sõnul jõudis tuli tugeva tuule tõttu poe räästa alla ja kustutuse käigus kasteti ka poeruumid veega üle.FOTO: Inno Tähismaa


Süütamine?


Tulekahju põhjuste kohta arvas Komissarov, et tegemist on kas tahtliku või kogemata süütamisega. Ekspert oli teinud kindlaks, et tuli sai alguse hoovis seisnud külmutusautost. Auto kabiin oli seestpoolt süttinud, mis lubab arvata, et keegi lõi auto akna katki ja viskas kabiini süütepudeli.


„Enda teada mul ühtegi vaenlast pole,” kostis kalapoe pidaja vastuseks küsimusele, kes võis süütamise taga olla. Auto, mida kasutatakse kala laialiveoks maakonnas, oli seisnud hoovis alates eelmisest neljapäevast ja seda polnud plaanis kasutada enne 10. jaanuari.


Komissarovi hinnangul tekitas tuli poele kahju ligi 10 000 euro ulatuses, ainuüksi auto maksis vanas rahas ligi 100 000 krooni. Kuivõrd poe sisustus oli kindlustatud, loodab Komissarov osa raha kindlustuselt tagasi saada. Hoone ise oli kindlustamata, mistõttu võib selle Tallinnas elaval omanikul tulla taastamisega probleeme.FOTO: Inno Tähismaa


Kaskokindlustust polnud ka autol ja seetõttu kannatavad Võrumaa külad, kuhu kala kord nädalas laiali veeti.


Kalapood ise töötab Võrus vaatamata tulekahjule edasi. Juba tänaseks lubas Komissarov taas värsket latikat. Kel huvi, võib helistada poe telefonil 782 3528.

Kommenteerimine on suletud