Menu

Haigla planeerib Võrru suurt tervisekeskust

Vaade planeeritavale tervisekeskusele. Vasakule jääb Maksimarket, otse ees on Luha tänav.  Repro: AS LÕUNA-EESTI HAIGLAPLAAN • AS Lõuna-Eesti Haigla planeerib Võru linna Maksimarketi kõrvale ligi 1600 m2 suurust niinimetatud 21. sajandi tervisekeskust, kus leiaks endale ühel tasapinnal ruumid pere- ja hambaarstid, kohvik, füsioteraapia kabinet, ämmaemandad, röntgen, labor, apteek ning prillipood.


Esmaspäeval oli tervisekeskuse asi arutusel Võru linnavalitsuse maja volikoguruumis, kuhu kogunesid Võru linna perearstid, haigla esindaja, Võru linnavalitsuse liikmed ning Lasva, Haanja ja Võru valla esindajad. ASi Lõuna-Eesti Haigla juhataja Arvi Vask tutvustas kohalolijatele Eesti tervishoiu arengusuundi, mille kohaselt on maakonnahaiglate ülesanne moodustada maakonnakeskustes maakondlikud tervisekeskused. Esialgsetel andmetel on Euroopa Liidu järgmisel programmperioodil ette nähtud Võru linna tervisekeskuse jaoks 760 760 eurot ja maakonna tervisekeskuste jaoks 1 189 044 eurot. Maakonna tervisekeskused hakkavad tööle tõmbekeskustes nagu Antsla, Vastseliina ja Rõuge. Näiteks Antsla on juba planeerinud laiendada tervisekeskust, et sisustada seal ruumid perearstide jaoks.

„Meie ettepanek on, et Võrru tuleks ehitada pakutava Euroopa Liidu struktuurifondi rahaga uus tervisekeskus,” kommenteeris ideed Võru haigla juhataja Arvi Vask. Tema sõnul pole tegemist perearstikeskusega. „Tervisekeskus ja perearstikeskus on kaks eraldi mõistet, mille sisu on üsna erinev,” märkis ta.

Kommentaarid   

0 #21 just 2014-12-02 17:55
krr no see on ikka VÄGA ARULAGE ja MÕTTETU projekt...mingi t terviseKESKUST see vätk ei kajasta,perears tidele üks vrjualune juba olemas samuti prillipood...ka s tõesti VÕRU ON "MILJONILINN"ku s prille lademetes vaja...Euroraha sid nii magedal teel laristada...kui terveid hooneid med VALLAS küüll ja küül...TERVISEK ESKUS EELDAKS,BASSEIN IDE,SAUNADE jne TERVISE tarbeks mitte BÜROKRAATIDE SOOJE kohti...ehitagw e selle asemel LINNA TÖÖSTUSRAAJOONI korralik PUIDU töötlemise ja JÄRELTÖÖTLEMMIS TE TEHASEd...INIME STEL ON ESMALT VAJA TÖÖD,PALKA JA KINDLAT KODU ja küll siis LISAVÄÄRTUSTE VAJADU TÕUSEB...UNUSTA GE SEE HAIGE PROJEKT...MED ASUTUSTE HOONED VEEL POLe AMORTISEERINUD VÕRUS...
Tsiteeri | ebasobiv
-2 #22 ÄGE VÄRK 2014-12-13 12:24
LAHE PLAAN :lol:
Tsiteeri | ebasobiv
+9 #23 kantpea 2014-12-13 21:58
tervisekeskus ei ole midagi muud kui endise nimetusega "polikliinik" ja see hoone on olemas , milleks ehitada uut?
Tsiteeri | ebasobiv
+11 #24 Viljandist. 2014-12-14 11:08
Olen töötanud peale ülikooli Võru uues haiglas kui kohe avati.Kuhu on jäänud Teie korralik polikliinik mis oli keset linna. Olge terved ja head vanaaasta lõppu Teile kallid Võrumaalased.
Tsiteeri | ebasobiv
+4 #25 vanakurat 2014-12-14 12:26
Mõttetu raha raiskamine ...aga meil on selles riigis see kombeks.
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #26 jaja 2014-12-18 17:07
ja polikliinik jääb lagunema nagu politsei maja varsti :P
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #27 gusta 2015-01-13 09:54
See on küll juba enam kui ulme, rahvas põgeneb: pole tööd või on palgad madalad aga meie ehitame jälle ühe, mille järele pole vajadust.... Selle raha eest võiks ehitada paar kolm ettevõtet, mis müüdaks kutsekooli lõpetanud noortöölistele maha. Viimased kasutavad pangalaene. Tagasimaksmine algab paari kolme aasta pärast, tulumaksuvabalt , kuna on investeering... .jne. Uuri Roheliste Ratsionalistide ideid.
Tagasi laekunud rahade eest ehitab linn jälle uued ettevõtted, mis müüakse....
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #28 Perearsti õde. 2015-01-13 11:38
Kallis rahvas kas teie arvate protseduurid tulevad tasuta või.Raha tühjaks pumpamise koht mis nööritakse sandilt viimane.Mõtlema tu tegevus rumalate poolt nagu endise piirivalve tuletõrje majaga mis hiljem lammutati maha ja ehitati ümber.Oleme tohtriga selle üle arutanud,meie jalad sinna kallile rendi pinnale ei vii.Rahvas olge terved selliste haigete inimeste ees.
Tsiteeri | ebasobiv

15 PÄEVA ENIMLOETUD