Menu

Maavanem ja valed … (1)

Iseenesest meeldib mulle maavanem Andres Kõivu lähenemine arutada tervisekeskuse arenguid kronoloogiliselt ja igakülgselt. Kahjuks on see aga üles ehitatud paljuski moonutatud faktidele, valedele ja klassikalist populismi kasutades. Jättes välja maavanema emotsioonid, näen esimest tõsisemat vastuolu tegelikkusega väites, et Lõuna-Eesti haigla juhataja Arvi Vask ja Andres Kõiv on saanud endiselt linnavalitsuselt heakskiidu uue perearstikeskuse rajamiseks linna tuiksoone äärde ning maa-ametilt nõusoleku aidata luua uus tervisekeskus Võru linna.

Paraku lebab minu laual maa-ameti vastuskiri (22. august 2013, nr.6.2-3/10077) linnavalitsuse perearstikeskuse kavandamise taotlusele, kus on üheselt ja arusaadaval kirjas, et Võru linna omandis on piisavalt kinnisasju ning riigi omandis olev Luha tn 12 kinnistu, millele linn kavandas perearstikeskust, ei ole mõeldud kasutamiseks avalikel eesmärkidel, ning palub linnavalitsusel kaaluda vajaliku maaeralduse leidmist ja soovitud detailplaneeringu algatamist perearstikeskuse krundi planeerimiseks munitsipaalomandis olevatele maaüksustele. Vale jätkub väitega, nagu oleks Lõuna-Eesti haigla edastanud eelmisele linnavalitsusele taotluse detailplaneeringu algatamiseks, mille praegune linnavalitsus on nurjanud. Maavanem, katsume ikka ajas ja ruumis orienteeruda! Lõuna-Eesti haigla ei ole eelmise linnavalitsuse ajal algatanud ühtegi perearstikeskusega seonduvat detailplaneeringut. Viimane laekus linnavalitsusse mullu 27. augustil ja on käesoleval ajal ka menetluses. Heita aga tänasele linnavalitsusele ette seda, et ta lähtub oma tegevuses linna, mitte väikese huvigrupi huvidest, on pehmelt öeldes kummastav, arvestades arvustaja positsiooni ametnikuna.

Selleks, et me ikka ühisest asjast ühtemoodi aru saaks, tahaksin ma kõigile asjast huvitatud inimestele veelkord selgitada, et linnavalitsus ei ole soovinud kunagi pidurdada tervisekeskuse rajamist, vaid algatada diskussiooni, kus teemaks oli planeeritava projektitaotluse ja linna või Lõuna-Eesti haigla omavahendite ratsionaalne kasutamine kaasaegse esmatasandi tervisekeskuse rajamiseks eesmärgiga korrastada linna jaoks oluline kesklinna kinnistu.

{fcomment}

Kommentaarid   

+1 #1 hmm 2015-06-07 10:27
Mis seal ikka siis:)
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #2 balett 2015-06-07 11:36
ja see pelletitehas, mis maakonda ehitati ilma planeeringuta, mitte ei mäleta , kelle võimuloleku ja JÄRELVALVE all see kerkis sinna !
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #3 Guest 2015-06-08 07:52
.......... Rääkigem ikka asjast, mitte isiklikest nahavärvide maitsest, mida inimene ei saa omale ise valida. Mille taga Meiela rajamine praegu seisab? Üldiselt soovitaks seda raha Tsahknalt küsida. Tervisekeskuste le mõeldud raha, mida Võrumaa ei vaja, võiks suunata Meiela ehituseks (või kui Võru seda raha ei võta, saab keegi teine uhkema hoone ehk et ehitusfirma mõnusama sissetuleku?)?
Like · Vasta · 7 tundi
Tsiteeri | ebasobiv
+3 #4 Guest 2015-06-08 07:55
Milline mees, kes vusserdab enesele pensioni, ajab automaatidega politsei noorte vastu. Tõeline miilits
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #5 Tõepoolest 2015-06-08 08:13
Milline pätt = miilits saadab noori laiali ajama automaatidega politsei ?
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #6 Kurjam 2015-06-08 08:57
Pada sõimab katelt
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #7 Laugu 2015-06-08 16:30
Jaa, jaa meile on vaja Meielat , see ka teada värk aga kes seda maja ei vaja mida nemad saavad. Ma olen kuulnud et sinna Meielasse läheb üks laps kindlasti, teisi lapsi hooldavad vanemad ja seni kuni suudan oma last valvata seni on ta minu juures, vot nii
Tsiteeri | ebasobiv
0 #8 Allase proua 2015-06-09 10:13
Jelena FB s : Rääkigem ikka asjast, mitte isiklikest nahavärvide maitsest, mida inimene ei saa omale ise valida. Mille taga Meiela rajamine praegu seisab? Üldiselt soovitaks seda raha Tsahknalt küsida. Tervisekeskuste le mõeldud raha, mida Võrumaa ei vaja, võiks suunata Meiela ehituseks (või kui Võru seda raha ei võta, saab keegi teine uhkema hoone ehk et ehitusfirma mõnusama sissetuleku?)?
Like · Vasta · 7 tundi
Tsiteeri | ebasobiv
0 #9 krõll 2015-06-09 11:50
Kas nii vähe vastuväiteid leitigi? Tavaliselt sellisel juhul vaid ühele argumendile surutaksegi, kui rohkem neid pole. Oleks oodanud põhjalikumat artiklit, rääkimata võimalikest isiklikest huvidest jne. Hetkel jääb ajakirjandust lugedes pigem õigus maavanema poolele.
Tsiteeri | ebasobiv
0 #10 vanem 2015-06-11 19:16
krõll kirjutas:
Kas nii vähe vastuväiteid leitigi? Tavaliselt sellisel juhul vaid ühele argumendile surutaksegi, kui rohkem neid pole. Oleks oodanud põhjalikumat artiklit, rääkimata võimalikest isiklikest huvidest jne. Hetkel jääb ajakirjandust lugedes pigem õigus maavanema poolele.

Maavanem=IRL=VT Millisest ajakirjandusest on jutt? Keegi on lugenud prügiveost, rinnapiimast jne. Millist põhjalikkust oodatakse ajalehest mille põhirubriigid on Riigikogulane vastab, politsei teatab, surmakuulutused ja ühe perekonna heietused elust Lõuna-Eestis.
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD