Menu

Droonivideo Maamess avati Võrumaal lüpstud piimaga

24. Maamess linnulennult neljapäeval, 21. aprillil kell 12.   Foto: FOTOSFERA / ANDREI JAVNAŠAN

PILDIGALERII  24. MAAMESS • Kui neljapäeva hommikul tibutas vihma, siis südapäeval Maamessil Metsavenna talu piima juues piilus pilvede vahelt ka päike.
Metsavenna talu peremees Meelis Mõttus ja Kadri Sild kallasid president Arnold Rüütli, messikorraldaja Alo Pettai ja Tartu linnapea Urmas Klaasi kruusid piima täis ja Võrumaal Mõnistes lüpstud tõelise piimaga kruuse kokku lüües 24. Maamess avatigi.

Messi naelaks oli kindlasti Rõuge vald, kes oli oma tiiva alla koondanud valla ettevõtjad. Ühtegi teist omavalitsust messil ei paistnud.
„Oleme messil juba kolmandat aastat ja meie juures on viis valla ettevõtjat,” ütles Rõuge vallavanem Tiit Toots.

Rõuge valla vastas seisti lausa järjekorras Lõunapiima piima proovimas. Kui Rõuge valla väljapaneku taustaks oli aerofoto kaunist Rõugemaast, siis Lõunapiim püüdis pilku oskuslikult kujundatud mahelehmaga. Metsavenna talu peremehel Meelis Mõttusel tuli korduvalt käsi üle leti ulatada, sest tõelise piima kiitjaid oli ridamisi.

„Tervitan seda meest, sest see kohalik asi on õige asi,” ütles Meelis Mõttusele kätt andev Tartu lähistel kõrtsi pidav Saimon Türn.
Küsimusele, et kas kõrtsis ka piima juuakse, vastas Saimon: „Soomlased tellivad küll.”

Vahemärkusena olgu kiidetud Lõunapiima väljapaneku taustaks olevad lilled-liblikad, mille tegid Ape kooli esimese klassi lapsed tühjadest piimapudelitest. Nii et Apegi oli Maamessil.

Igale maitsele oli midagi pakkuda tootemargil Võrumaa Karaskid, mida tutvustas Agnes Aadusaar.

Meeldiv ja mitmekülgne oli võrulastele kõige lähemal asuv uute traktorite müüja OÜ Maskin Grupp (Peetri Talutehnika) ekspositsioon.

Messiväravad sulguvad täna kell 16.

 

LOE VEEL

E-ellujäämine

31-03-2020

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD