Menu

Katariina kiriku torniosa ja fassaadi asutakse renoveerima sellel aastal

  • Kirjutas Anti Allas Võru linnapea

FOTO: ANDREI JAVNAŠAN Võrumaa Teataja

LINNAPILT ❯ Annan ülevaate, kuidas on edenenud annetuste kogumine Katariina kiriku toetuseks, mida on kiriku renoveerimise heaks juba ära tehtud ja millised tööd on planeeritud tänavuseks aastaks.

Nagu linnakodanikud juba teavad, asutasid Võru linn ja MTÜ Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Võru Katariina Kogudus 2016. aasta esimesel poolel ühise sihtasutuse Võru Katariina kiriku rekonstrueerimise fond, mille eesmärgiks on annetuste kogumine Võru Katariina kiriku renoveerimiseks. Ühtlasi oleme fondi loomisega kõik koos andnud sõnumi, et me ei oota käed rüpes, et keegi maksaks selle kulu kinni, vaid igaühel meist on võimalus anda oma panus Võru linna ühe olulisema maamärgi, Katariina kiriku kordategemiseks. On ju teada tõsiasi, et toetatakse seda, kes ise püüab.

Kuidas annetuste kogumine on läinud?

Ühe aastaga on fondi annetatud 37 044,84 eurot. Eraisikute annetuste kogusumma on 10 477,59 eurot ning kaheksa juriidilist isikut on annetanud kokku summas 26 567,25 eurot. Identifi tseeritavaid eraisikuid on annetajate seas 104. Need on inimesed, kes on annetanud pangakontole ja kes on sularahas annetades ennast identifi tseerinud. Eraisikutest annetajaid on siiski rohkem, sest paljud annetused, mis tehti heategevuslikul kontserdil, on jäänud anonüümseks. Annetajate nimekiri mai alguse seisuga on toodud artikli lõpus. Suur tänu kõigile annetajatele!

Mida on kiriku renoveerimise heaks juba ära tehtud?

Peale annetuste kogumise on sihtasutus kiriku renoveerimiseks teinud esimese väljamakse summas 2000 eurot, mis kulutati kiriku fassaadi renoveerimisprojekti koostamiseks. Siinkohal tänu ASile Kurmik, kes koostöös OÜga Selista Ehitus tegi selle heategevuslikus korras tunduvalt alla omahinna (odavaim pakkumus oli kolm korda kallim). Kiriku fassaadi renoveerimise projektiga saab tutvuda aadressil www.dropbox.com/sh/64cc66y0zzn5bvr/AAAn2zYxJgPaJD3kP80TJm4Pa?dl=0

Millised tööd on planeeritud selleks aastaks?

Kiriku fassaadi renoveerimise projekti järgi on ehitustööd jaotatud kolme etappi. Esimeses ja kõige hädapärasemas etapis on kavas renoveerida kiriku torniosa, fassaad koos uksega ning remontida trepp ja sokkel. Samuti on esimeses etapis plaanis varustada kirik kaldteega, et tagada mugav juurdepääs liikumispuudega inimestele.

Eelkalkulatsiooni kohaselt maksavad esimese etapi tööd kokku ligi 113 000 eurot. Siinkohal on põhjendatud küsimus, et kui fondi on kokku annetatud 37 000 eurot, millest projekteerimiseks on juba kulunud 2000 eurot, siis kuidas loodetakse esimese etapi tööd ellu viia? Sel aastal on Võru linn juba otsustanud eelarve kaudu toetada kiriku renoveerimist 28 000 euroga, peale selle toetab Sotsiaaldemokraatlik Erakond niinimetatud riigikogu katuseraha kaudu kiriku renoveerimist tänavu veel 20 000 euroga. Seda arvesse võttes on raha 83 000 euro ulatuses. Seega on puudu veel ligikaudu 30 000 eurot.

Toonitan, et lõplik tööde hind selgub siiski avaliku hanke käigus. Lehe ilmumise ajal on ehitustööde hange välja kuulutatud ja ootab pakkumusi.

Pöördun kõigi Võru elanike, ettevõtjate ja Võruga seotud isikute poole üleskutsega annetada kodulinna kiriku heaks. Teeme üheskoos olulisema osa kiriku fassaadist sügiseks korda. See oleks ühtlasi ilus kingitus meie Eesti Vabariigile tema 100. sünnipäevaks.

Annetada saab SA Võru Katariina Kiriku Rekonstrueerimise Fond arvelduskontole EE801010220245627225.

• Annetused on maksuvabad, kuna sihtasutus on kantud maksuvabastuse registrisse.

• Kõik annetajad jäädvustatakse kiriku ajalukku ja neid esitletakse kiriku seinal tänunimekirjas.

• Kõikide küsimustega võite julgelt pöörduda SA Katariina Kiriku Rekonstrueerimise Fond nõukogu liikme Marko Kaunise (tel 5332 6299, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.) või nõukogu esimehe Anti Allase (tel 5340 0409, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.) poole.

Teeme koos Võru maamärgi, Katariina kiriku korda!

Anti Allas SA Võru Katariina Kiriku Rekonstrueerimise Fond nõukogu esimees, Võru linnapea

Kuni 500 eurot annetanud eraisikud: Agathe Daniel, Aino Antsov, Aino Matis, Ami Pill, Andres Mäevere, Andres Trumm, Annabel Moltsaar, Anne Arold, Anneli Ummelk, Anu Lust, Arved Kramin, Egne Olsson, Elmar Tiit, Elvi Sepp, Emma Kosenkova, Ene Krillo, Enno Kukker, Erene Kramin, Esta Hoop, Tiina Sissas, Evi Sabre, Evi Vumba, Grete Plaado, Heiki Kelp, Heino Kartsepp, Heino Kõivumägi, Hele Purge, Heli Kasak, Helju Tsirel, Helvi Migotskaja, Hille Vaht, Ilme Kõosaar, Jaak Leimann, Jaan Kase, Jaan Randver, Kadri Malõgin, Kalev Annom, Kalev Ilves, Karin Pikk, Kati Kottisse, Kersti Roots, Kreet Rosin-Pindmaa, Kristi Aavakivi, Kuldar Liira, Leida Kirch, Leo Sõrmus, Liide Pant, Liilia Kaabel, Liivi Silk, Linda Austa, Maario Orgla, Maia Anderson, Maie Soidla, Maimu Must, Maire Udras, Mallis Tamm, Mare Aasa, Mare Rätt, Margus Eiche, Marko Kaunis, Martin Liiv, Martti Kirotaja, Meida Sarapik, Melli Soobel, Merike Kalmet, Merike Umda, muusikapäeva tähistamisel kogutud annetused, Neidi Savi, Olev Kasak, Oskar Linask, Peedu Hanimägi, Peeter Tali, Pille Pärn, Piret Kooser, Reet Eiche, Regiina Tammemägi, Regina Ausmaa, Renate Kerzherg, Roman Paltser, Rutt Täht, Rutta Sarik, Saima Ratas, Sirje Sündema, Sixten Sild, Svea- Reet Bergman, Taivo Ojasaar, Tiina Ülenurm, Tiit Raag, Tiiu Liivak, Toomas Repp, Trivimi Velliste, Uno Kangro, Urmas Nagel, Sakarias Lepik, Vello Taal, Viira Tulnda, Ülle Tiivoja ja Ülo Rästa.

500 või rohkem eurot annetanud eraisikud: Mart Timmi, Asta Alasi, Hille Petri, Asta Juss, Kalev Kuklane, Aigar Pindmaa ja Anti Allas.

Annetanud juriidilised isikud (* tähistatud annetanud 1000 või rohkem eurot): AS Tallink Grupp*, AS Danpower Eesti*, KPG Kaubanduse OÜ*, Võru vallavalitsus*, OÜ Pintmann Grupp*, orienteerumisklubi Võru ja OÜ Hindriku Projekt.

Fondi töösse on olulise panuse andnud eri moel: trükikoda Võru Täht, AS Kurmik, OÜ Selista Ehitus, Kati Pintmann, Esko Hillep, Marianne Mett, Kerstin Tammjärv, Kristi Viert, Sixten Sild, Ulis Guth, Kait Kabun, Helbe Liira, Sigrid Liira, Kuldar Liira, Varju Kunz, Evelyn Tõniste, Astrid Hurt, ajaleht Eesti Kirik, LõunaLeht ja Võrumaa Teataja, sh nõukogu liikmed: Veikko Puolakainen, Ursel Kaarna, Aigar Pindmaa, Andres Mäevere, Andres Visnapuu, Marko Kaunis ja Anti Allas.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD