Menu

EAS tõmbas Võrukivi arendusele kriipsu peale

Koidula tänava (pildil) järvepoolses otsas on korralik kõnnitee, kuid tänavakate vajaks hädasti uuendamist. Foto: VÕRUMAA TEATAJALÄBIKUKKUMINE • Eesti Ettevõtluse Sihtasutus (EAS) otsustas, et ei toeta Võru linna ja ehitusettevõte Selista juhi Indrek Klampe ühisprojekti, milleks oli linna tööstusala rajamine Klampe omanduses olevale endise tellisetehase territooriumile Võrukivis. Ka linn ei kavatse endise linnapea Ülo Tuliku väimehe kinnisvaraprojekti päästvat rahasüsti teha, sest linnaeelarves selleks täiendavaid vahendeid pole. Need 750 000 krooni, mis linn EASi toetuse puhul Klampe teede ja tänavate väljaehitamiseks välja käia plaanis, kulutatakse nüüd linnarahva üldiseks hüvanguks – kõige hullemas seisus olevate linnateede ja -tänavate remondiks.

EASi ettevõtluskeskkonna divisjoni vanemkonsultant Marge Kliimaski sõnul ei rahuldanud EASi juhatus Võru linnavalitsuse 6. aprilli esitatud taotlust projekti rahastamiseks vähendatud kujul, sest EASi juhatuse otsuse kohaselt peab Võru linn projekti ellu viima täies mahus ehk nii nagu esialgses taotluses kirjeldatud.

Võrukivi esialgne projekt, mille Võru linnavalitsus andis sisse juba Anneli Viitkini linnapeaks oleku ajal, osutus aga liiga kalliks ja selle teostamiseks välja kuulutatud hange kukkus läbi. Nii oli linn sunnitud uuesti EASi poole pöörduma, seekord projekti rahastamiseks vähendatud kujul.

(Loe edasi ajalehest.)

 

Kommenteerimine on suletud

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD