Menu

Jaaniraotu valiti parimaks alternatiivtaluks

Jaaniraotu talu peremees Valeri Kostin oma hoolealuste, Austraaliast pärit emude seltsis. Foto: Võrumaa TeatajaAU • Lasva vallas Madala külas metsade keskel asuv Jaaniraotu linnu- ja taimetalu kuulutati nädalapäevad tagasi Jäneda talupäeval Eesti selle aasta parimaks alternatiivtaluks.


Tiitli vastu võtnud peremees, äsja 47. sünnipäeva tähistanud Valeri Kostin ja perenaine Ülle Uibokand (43) olid läinud neljapäeval saadud tunnustusest nähtavalt elevil ning kiitsid talu partnereid, eriti aga Lasva viljakasvatajat Valter Treierit koos poegade Ahti ja Janekiga. Samuti jätkus kiidusõnu Eesti maaülikoolile ning Tallinna ja Riia loomaaiale, kellega Jaaniraotu talu on koostööd teinud. Talule on nõuandeid jaganud emeriitprofessor Harald Tikk, kes on rohkem tuntud kui Eesti vuti aretaja. Lisaks kodumaistele abilistele on Jaaniraotu edule olnud toeks sõbrad teistest riikidest: Lätist, Leedust, Poolast ja Saksamaalt.

Head tööd Võrumaa talude tutvustamisel on teinud siinse taluliidu tegevjuht Marika Parv. Nimelt sai tootmistalude kategoorias teise koha samuti Võrumaa talu, Antsla valla tegutsev perekond Uppinite Kõrtsijüri talu.

(Loe edasi ajalehest.)

20 PÄEVA ENIMLOETUD