Menu

Põllumajandusamet läks üle regionaalsele juhtimisele

  • Kirjutas BNS

Põllumajandusameti (PMA) 12 maakonnakeskusest sai neli regiooni, kuid kõik esindused klientide teenindamiseks jäävad alles.

"Ümberkorralduse eesmärk on muuta juhtimine efektiivsemaks," ütles PMA peadirektor Egon Palts pressiesindaja teatel. "Meie 12 maakonnakeskust on teinud väga head tööd, kuid täna näeme, et koondades juhtimise nelja regiooni, saame astuda järgmise sammu oma teenuste efektiivsuse ja kvaliteedi tõstmisel."

Regioonijuhi kohtadele toimus avalik konkurss. Valituks osutunud inimestest kolm on pikaajalise PMA-s töötamise ja üks maaeluministeeriumi kogemusega.

PMA Põhja regiooni juhib Raplas Imbi Silde ja ameti esindused asuvad Sakus, Paides, Tallinnas ja Raplas. Imbi juhtis varem Järva-Rapla keskust ning on PMA maaparanduse valdkonnas töötanud üle 20 aasta. Tema juhitud keskust on ametis tunnustatud kui tugevat ja ühtset meeskonda.

Lõuna regiooni juhib Viljandis Aivar Kustavus ja PMA esindused on Põlvas, Valgas, Viljandis ja Võrus. Kustavusel on põhjalikud teadmised mahepõllumajandusest ja struktuuriüksuse juhtimise kogemus Viljandi keskuse juhina. Ida regiooni juhib Jõgeval Lauri Kirs ja PMA esindused on Jõgeval, Tartus, Jõhvis ja Rakveres. Oma töös maaparanduse peaspetsialistina juhtis Kirs tulemuslikult mitmeid töögruppe, ta omab head koostööoskust ja on orienteeritud eesmärkide saavutamisele. Lääne regiooni juhib Kuressaares Taavi Kand ja ameti esindused on Kärdlas, Haapsalus, Pärnus ja Kuressaares. Känd peab PMA-s tööle asudes prioriteediks ameti töö mõju lõpptarbijale. Ta omab juhtimiskogemust Orissaare teenuskeskuse juhina ning maaeluministeeriumi osakonnajuhatajana.

„Uute regioonijuhtide ülesandeks on tagada meie klientidele kiire ja kvaliteetne teenus üle Eesti, samuti selleks vajaliku info vahetamine ja ressursside parem paigutus ning seeläbi Eesti toidusektori arengule kaasa aitamine,“ ütles Egon Palts.

PMA kliendid on maaparanduse, mahepõllumajanduse, taimekaitse, taimetervise, sordikaitse, seemne ja taimse paljundusmaterjali, GMO, väetise ning aiandustoodete valdkondades. 

LOE VEEL

LOE VEEL

Viimase hetke pakkumine

15 PÄEVA ENIMLOETUD