Menu

Kolmandik võrukaid vaid unistab kraaniveest

  • Kirjutas Sten Sang

FOTO: Aigar Nagel

Statistikaameti eluruumide mugavusi hindavast uuringust selgub, et pea kolmandikul Võrumaa majapidamistest ei tule kraanist vett ega voola pruugitud vesi majast välja kanalisatsiooni. Veel nukram on seis asustamata eluruumidega, kus pea pooltes puudub ühisveevärk.

Linnas seis paraneb

Võru linnavalitsuse kinnitusel on Võrus hinnanguliselt 7000 eluruumi. ASi Võru Vesi arendusjuhi Marko Tolga sõnul ei ole täpseid andmeid, kui paljudes linna eluruumides puudub vesi ja kanalisatsioon, kuid hinnanguliselt pole umbes 5%-l Võru linna elanikkonnast ehk siis ligi 350 eluruumis võimalik praegu veevarustuse ja kanalisatsiooni teenuseid tarbida. „Erinevatel väiksematel tänavatel puudub hetkel torustik, näiteks Lauluväljaku, Aasa, Kanarbiku, Turba ja Sinika tänaval. Aastaks 2022 on plaanis nendel tänavatel luua liitumisvõimalused kõigile kinnistutele,” kinnitas Tolga.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

0 #1 saku ice 2019-05-23 19:12
eelmise torustiku paigaldamise(EU rahade eest) järgselt ei olnud aktiivset liitumist. Ikka leiab kesklinnast kuivkäimlaid.
Tsiteeri | ebasobiv

Viimase hetke pakkumine

Error: No articles to display

15 PÄEVA ENIMLOETUD