Menu

FOTOD Eesti mees õllehinnast: poes seisan riiuli ees nagu näitusel – tore on vaadata, aga osta ei jaksa!

  • Kirjutas Sten Sang

Järvamaa mees Üllar näitab lahkelt oma seekordseid oste ning kiirustab edasi diislit tankima. Lätti ikka. FOTOD: Sten Sang

Riigikogu võttis neljapäeval vastu seaduse, millega langetatakse 1. juulist õlle, siidri ja kange alkoholi aktsiisimäärasid 25 protsenti. Toimetus käis Läti piiril suures alkoholilaos kaasmaalastelt uurimas, kas meeletu hinnalangus paneb napsuturismile pidurit ja hakatakse eelistama kodumaist kaubandust.

Kus on odav kütus?

Reede lõuna ajal Valga linna piiril suure alkoholilao avarasse parklasse jõudes valgub hinge sulnis rahu – siin on soodne ja kõrval liigub kogukond, kes arvab minuga sama. Esimesena võtan rajalt maha tartlased Aire ja Raja. Naised kiidavad riigi otsust ning ei jõua omavahel kohe kokkuleppele, ehk oleksid nad eelistanud hoopis kütuseaktsiisi langemist. „Pere auto paaki mahub korraga 80 liitrit diislit ja kui me ka Lätist tangiks, oleks võit tühised kümme eurtsi. Vaatasime viimane kord hindu, meil oli 1,34 ja neil 1,24 eurot diisliliitri eest,” sõnasid daamid. Kolm korda aastas vurab pere masin lõunanaabrite hoovi ning sinna antakse tengelpungast sadakond eurot. Maitse-eelistuste hulka jääb pakis olev roosa vein ning edasi tehakse asja ka Läti aianduspoodi.

Palun logi esmalt sisse

Seda lugu näevad täispikkuses ja suurte fotodega ainult Digilehe tellijad.
Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada siit.

Kommentaarid   

+2 #1 ahzoo 2019-06-21 20:23
krr krr krr krr aga sisse larpida jaksad...mine ravile...
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #2 Volli 2019-06-22 09:22
Osta jaksan küll aga ei soovi oma raha jätta neile, kes minust kui ostjast lugu ei pea ja nii on ka paljude teiste kaupadega. Lihtsalt teisel pool piiri peavad kaupmehed minust rohkem lugu.
Tsiteeri | ebasobiv
+1 #3 Laotuse vapustaja 2019-06-22 09:44
Nii, et kohe peab õlut osta saama või muidu kaob siinilmas eksisteerimise mõte?
Tsiteeri | ebasobiv
+2 #4 Mats 2019-06-22 21:08
Tere talv!Mutt käib kaks kolm korda kuus Lätis ,iga kord ostab kasti sampust,20 kuni 30 euro eest veini ,see teebumbes kümme pudelt,kuus 50 kuni60 pudelit,siis ta täielik parm ikka on.Jätku alkohol ostmata siis jõuad ka eestist kütet osta,ja raha jääb veel ülegi..... krr krr krr
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD