Menu

SuperAlko Läti juht: alkoholi müük piiril pole vähenenud, tubakatoodete müük tõuseb

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Murati-Veclaicene-piiripunktis-SuperAlko

Valitsus otsustas juulist langetada õlle- ja kange alkoholi aktsiisi, kuid SuperAlko Läti kaupluste juhi Lauri Uibo sõnul pole käibe langust ette näha, sest õllekohver jääb piiril endiselt soodsamaks ja kliendid hindavad piiripoodide suuremat sortimenti. Üha suuremates kogustes ostetakse soodsama hinna tõttu ka tubakatooteid.

„Saame vähemalt oma kaupluste põhjal kinnitada, et piirikaubandus pole kuhugi kadunud. Võrredes mullusega on kiire kasv peatunud, kuid mahtude vähenemisse me ei usu, sest õllekohver jääb piirikauplustes endiselt kaks-kolm eurot odavamaks. Oleme täheldanud, et peale hinnaargumendi külastatakse piiripoode, sest siin on mitu korda suurem sortiment. Mõned kliendid tulevadki meile spetsiaalselt Läti õlu ostma,” ütles SIA Aldar Latvia juhatuse liige Lauri Uibo. „Kindlasti räägib käibemahtude langemise vastu ka see, et Läti valitsus otsustas alandada 1. augustist kange alkoholi aktsiisi 15 protsendi võrra.”

Kuigi alkoholi müügimahud enam kiiresti ei kasva, siis tubakatooteid müüakse üha rohkem. „Sarnaselt alkoholile on Lätis ka tubakatoodete aktsiisid madalamad. Sigarettide puhul on hinnavahe ligi kümme protsenti, e-sigareti vedeliku puhul aga kohati mitmekordne,” selgitas Uibo. „Tavalisi sigarette ostetakse üldiselt alkoholiga kaasa ja üksnes selle pärast kohale ei sõideta, kuid e-vedelike ja kuumutatud toodete puhul käituvad inimesed sageli teisiti.”

„Kui veel aasta tagasi oli uutest tubakatoodetest müüvaim kaup e-vedelikud, siis varsti on kuumutatavate toodete käibenumbrid neist möödumas. Müüme ainuüksi üle saja IQOS-seadme kuus ja hiitside koguläbimüük on juba poole miljoni kanti,” ütles Uibo. „Tundub, et inimesed on üha rohkem asendamas traditsioonilisi sigarette uute toodetega, mis on neile sobilikumad. Kindlasti mängib kuumutatavate toodete läbimüügi kasuks meil ka see, et need pole erinevalt Lätist seadusandluse tõttu Eestis endiselt kättesaadavad,” lisas Uibo.

SuperAlko on 33 kauplusega Eesti suurim alkoholi jae- ja hulgimüügile spetsialiseerunud kauplusekett, mille Läti kaupluste operaatorettevõtteks on SIA Aldar Latvia. Lätis asuvad SuperAlko poed Valka linnas ning Ikla-Ainazi ja Murati-Veclaiecene piiripunktis.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD