Menu

Krabi kooli hoonete omandamist arutatakse kohtus

  • Kirjutas Sten Sang

Krabi erakooli pidajat Ale Sprenki ootab kevadel ees kohtutee. Seni hoiab ta mõtteid mujal, laseb kaitsjal oma tööd teha ning elu läheb edasi. Ale Sprenk eile pärastlõunal koduaias koos Walkeriga. Foto: AIGAR NAGEL

PABERLEHT Kolmapäeval toimus Võru kohtumajas eelistung, kus oli arutusel Varstu vallale kuulnud Krabi erakooli hoonete ja kinnistu kinkimine koolipidajale MTÜ-le Ostium. Kohtunik Erkki Hirsnik pakkus istungi ajaks märtsikuud.

Võru kohtumaja kohtunik Erkki Hirsnik kinnitas lehele, et eelistung kestis pool tundi ja eeskätt otsustati seal, millal põhimenetlus karistusseadustiku paragrahv 300¹ lõige 1 tunnuste alusel aset leiab. Ale Sprengile on esitatud süüdistus korruptsioonivastases seaduses kehtestatud toimingupiirangu teadva rikkumise eest suures ulatuses. Süüdimõistva otsuse korral karistatakse rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega. Põhimenetlus toimub järgmise aasta 3., 4., 5., 6., 9. ja 19. märtsil. Kohtunik täpsustas, et Rõuge vald ei taotle asjas midagi, ta ei ole ka menetlusosaline. Süüdistavat poolt esindas Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Allar Nisu. Süüalust Ale Sprenki kohtus kohal polnud, tema seisukohti esindas kaitsja Jaanus Tehver.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD