Menu

Kaugseire sügiskool tõi teaduslikud teemad Võrumaale

  • Kirjutas Heleri Lakur

Toimetusele andsid intervjuu kolm Tartu ülikooli Tartu observatooriumi doktoranti Jorma Rahu, Mirjam Randla ja Ave Ansper. Foto: AIGAR NAGEL

PABERLEHT > Sel nädalal, 15.–20. septembrini Võrumaal toimunud rahvusvahelises kaugseire sügiskoolis said kokku noored teadlased ja üle maailma tunnustatud eksperdid, et arutleda selle üle, kuidas kaugseire ehk sateliitide abil elu Läänemere maades paremaks muuta.

Kaugseire abil saab jälgida Maal toimuvaid protsesse

„Eriti põnevaks teeb teema see, et kohale on tulnud üle ilma hinnatud eksperdid, kellest mõni uurib satelliitide abil väga huvitavaid ja aktuaalseid protsesse, nagu näiteks metsapõlengud või kliimamuutused. Samu algoritme kasutati muu hulgas äsjaste Amazonase või Arktika tulekahjude puhul, mille levikut jälgiti kosmosest. Kohal on ka näiteks Taiwani teadlased, kes uurivad satelliitidega kliimasoojenemist. Nende fookuses on ka see, mis seos on sellel, milleks inimesed maad kasutavad, ja sellel, et toimuvad maalihked,” toob Tartu observatooriumi Tartu ülikooli kommunikatsioonispetsialist Kairi Janson esile olulise. Kaugseire on meetod, millega jälgitakse satelliitidelt Maal toimuvaid protsesse. See on koos kosmosetehnoloogiaga kiiresti arenenud ning on praeguseks kujunenud oluliseks teadus-, arendus- ja ettevõtlusvaldkonnaks.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD