Menu

Reportaaž: Võrumaa kultuuritöötajad õppereisil Ida-Virumaal

  • Kirjutas Birgit Bettai

Võrumaa kultuuritöötajad Sillamäel. Foto: BIRGIT PETTAI

PABERLEHT> Väljas on varajane karge sügishommik, inimesed kogunevad Võru keskväljakule. Käib elav vestlus, ollakse ootusärevuses. Algab traditsiooniline Võrumaa kultuuritöötajate õppereis. Seekord sõidetakse kaheks päevaks Ida-Virumaale sealse kultuuritööga tutvuma ja uusi ideid ammutama.

17. septembri hommikul kell 7 stardib buss Võrust ja juba ollakse reisigraafikust maas. Kahepäevane programm on tihedalt kohtumisi ja tegemisi täis lükitud. Õppereisi eestvedaja Võru maakonna rahvakultuurispetsialist Maie Pau on seadnud reisile tempo, jaganud kultuuritöötajatele ülesanded ja hoolitseb selle eest, et kõik kulgeks plaanipäraselt.

Esmalt kohtutakse Mäetaguse mõisas Kärolin Kivestuga, kes juhib Alutaguse vallas kultuuri- ja huvitegevust. Noor särasilmne Kärolin Kivestu tutvustab kultuurikorraldust Alutaguse vallas ning räägib, kuidas Alutaguse huvikeskus organiseerib Eesti ühe suurima valla territooriumil olevate rahvamajade, seltsimajade, noortekeskuste ning raamatukogude tegevust. Ühtlasi vaadatakse ringi ka Mäetaguse mõisahotelli hoonetes, mida tutvustab selle perenaine Terje Rattur. Väliselt tagasihoidlikus mõisas ringi jalutades vajub nii mõnegi võruka suu kauni interjööri pärast imestusest ammuli.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD