Menu

Võru maakonda laekus häirekeskusele möödunud aastal 929 väljakutset, millest 569 kujunes päästesündmuseks

  • Kirjutas Kadi Annom

Alates 7. jaanuarist pikenes päästjatel madalama ohutasemega sündmustele reageerimise aeg. Seni on sarnast süsteemi kasutanud kiirabi ja politsei. Foto: AIGAR NAGEL

Uue aasta algus tõi päästjatele muudatusi, seda ennekõike väljakutsete reageerimisajas

Kui on juhtunud õnnetus, siis on äärmiselt oluline, et abi saabuks võimalikult kiiresti. Peale selle on oluline, et olukord oleks adekvaatselt hinnatud ning et appi tõttajad ei satuks ise ja ei paneks kaasliiklejaid asjatult ohtu, mis võib viia uue ning veelgi tõsisema abivajamiseni.

Alates 7. jaanuarist reageerivad päästemeeskonnad madalama ohutasemega päästesündmustele senise ühe minuti asemel kuni kolme minuti jooksul. Seni on sarnast, ohuhinnangute alusel ja erineva operatiivsusastmega reageerimisel põhinevat süsteemi kasutanud kiirabi ja politsei. Jaanuari algusest võeti sarnased põhimõtted kasutusele ka pääste- ja demineerimissündmuste lahendamisel ning häirekeskus hakkab väljakutseid jagama madala ohutasemega sündmusteks ning kõrgema ohutasemega sündmusteks. Hinnanguliselt võib muudatus puudutada ligi 20 protsenti kõikidest väljakutsetest.

Edasi lugemiseks palun logige sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja
digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD