Menu

Lapsendamise protsess kulgeb pikalt ja nüansirohkelt

  • Kirjutas Sten Sang

Lapsendamise protsess on pikk ja nüansirohke ning üle-eelmisel aastal ei toimunud Võrus ühtegi lapsendamist. Foto: AIGAR NAGEL

Sotsiaalkindlustusameti asendushoolduse valdkonna juht Nadežda Leosk tõdeb, et praeguses Eestis on lapsendamine pigem langevas trendis – keskmiselt lapsendatakse aastas uude perre paarkümmend last. Üle-eelmisel aastal leidis omale uue kodu 22 last, paraku ei toimunud Võrus siis ühtegi lapsendamist.

2016. aastal lapsendati uude perre 27 last, 2017. aastal 33 last ja 2018. aastal 22 last. Peale selle on toimunud lapsendamisi peres sees, kui abikaasa lapsendab oma abikaasa lapse. 2019. aasta andmed on ametis veel koondamisel. Lapsendada saab last, kelle vanema(te)lt on täielikult ära võetud hooldusõigus, kelle vanem(ad) on surnud või andnud nõusoleku lapsendamiseks.

Komisjonis luubi all

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD