Menu

Kuuse-kooreüraski sanitaarraie tekitab vastakaid seisukohti

  • Kirjutas Sten Sang

Püsimetsaühistu nõukogu liige Mati Sepp on väga mures RMK tehtavate kuuse-kooreüraski raiete pärast. FOTO: Aigar Nagel

Püsimetsaühistu nõukogu liige Mati Sepp on väga mures riigimetsa majandamise keskuse (RMK) tehtavate kuuse-kooreüraski raiete pärast. Sepa hinnangul on raie korraldatud linnurahu ajal ning enamikul Tartus vaadeldud sanitaarraie lankidel puudus metsakaitseekspertiis, mis lubaks linnurahu ajal raiet teha.

Ajaga vaid hullemaks

Mati Sepp on läbi aastate teinud metsaretki, et paremini mõista RMK ja erasektori metsamajandamist. Kolmapäeval vaatles ta Võru maakonda eesmärgiga uurida RMK metsade kuuse-kooreüraski raiet. Vaatluse käigus kontrollis Sepp üle 21 RMK kaardile märgitud kollet.

„Metsaretke tehes on mul alati südames soe tunne ja ootus, et uus matk on teistest erinev ja nähtav ei pane mind muretsema. Paraku näen, et uus retk polnud teistest käikudest erinev. Probleeme leidus oodatust kordades rohkem,” nendib Mati Sepp. Tema kolmapäevane vaatlus algas Vastseliina läheduses RMK metsast, mille piirkonnas oli märgitud ulatusliku kahjustuskolde likvideerimine 18.–24. maini.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

Kommentaarid  

+2 #1 Harimatu 2020-05-23 00:44
Palun, kas Võrumaa teataja avaldaks ka selle, millist teaduskraadi Mati Sepp metsanduses omab, mille alusel ta ekspertiise läbi viib.
Tsiteeri | ebasobiv
-1 #2 Küsimus 2020-05-23 02:34
Metsamatka tehes peab omama teaduskraadi?
Tsiteeri | ebasobiv
+5 #3 Raivo 2020-05-23 08:09
Kui keegi teaduskraadiga inimene arvamusi avaldab on oluline teada kelle palgal inimene on ! Kuna mets ja maa on raha siis ilmselgelt on suur surve raiumisele!
Tsiteeri | ebasobiv
0 #4 JR 2020-05-26 11:20
Järgmise vaatluse võiks hr Sepp teha Karula rahvusparki, kus ei tehta mingit raiet. Kobras, tulekahjud, tormid ja nüüd kooreürask on paljudes kohtades viinud metsa hävimise piirini või täiesti hävitanud. Looduskaitsjad tantsivad jalalt jalale ja kiidavad, et kus alles nüüd hakkab looduslik metsapõlvkondad e vahetumine peale. OK, katselappe võib ju teha, aga sülitada saja aasta pikkusele metsameeste tööle, tänu millele praegu on metsa, mida "kaitsta" ja hävitada, ei kõlba kuidagi. Eriti rahvuspargis, mis peaks olema järjepidevuse ja traditsioonilis e tegevuse ja keskkonna säilitaja.
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

DIGILEHED

15 PÄEVA ENIMLOETUD