Menu

Staažikas töölesoovija on stabiilne ega sõltu nutimaailmast

  • Kirjutas Sten Sang

Töötukassa Võrumaa büroojuhi Ene Kerge sõnul tunnevad vanema generatsiooni esindajad hästi kella ja peavad kokkulepetest kinni. Foto: AIGAR NAGEL

Töötukassa Võrumaa büroojuht Ene Kerge toob tuntuima pensioniealise töölkäijana esile Rõuges tegutseva Saarsilla talukohviku perenaise isa Avo Eiseni. „Tegu on paar aastat tagasi Säreveres kalakasvatuse õpingud lõpetanud vanahärraga, kes on põnevate ideede generaator ning muu hulgas aktiivne kohaliku toidu propageerija.”

Vanaduses kergem amet

Ene Kerge möönab, et pensioniealiste töölkäijate sihtrühma kohta puudub töötukassal reaalne ülevaade. Nimelt saab pensioniealine tulla töötukassasse arvele ainult tööotsijana, kuid seda siis, kui ta pole tööga hõivatud. Töötavale pensioniealisele kliendile on olemas teenused nagu karjäärinõustamine, tööturu ülevaade, tööklubi ja EURES. Neid teenuseid saab ta taotleda ka anonüümselt.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD