Menu

GALERII Bernard Kangro päeval anti kirjanduspreemia Jaan Kaplinskile

  • Kirjutas Heleri Lakur

GALERII Bernard Kangro päeval anti kirjanduspreemia Jaan Kaplinskile FOTOD: Aigar Nagel

Tänavu pälvis Võrumaal sündinud kirjaniku ja luuletaja Bernard Kangro kirjanduspreemia Jaan Kaplinski. Preemia pidulik üleandmine toimus 17. septembril Võrus Kreutzwaldi muuseumis.

„Latsepõlve suve” ja „Piirpääsukese Euroopa. Baikalist Assoorideni”

Jaan Kaplinski  FOTOD: Aigar Nagel

Kangro preemia võttis kirjanik Jaan Kaplinski isiklikult Kreutzwaldi muuseumis vastu. Rahalise preemiaga kaasneb SA Võrumaa Arenduskeskuse poolt tänukiri ja kingituseks kirjandusklassiku seni avaldamata luuletustest kokku pandud kogumik „Põues on palanguid, põskedel õhtuse paitus”, mis Kangro päeval esmakordselt ette kanti. Fotol vasakult Looming peatoimetaja Janika Kronberg, SA Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots, kirjanik Jaan Kaplinski ja tema abikaasa Tiia Toomet. FOTOD: Aigar Nagel

Võrumaal välja antava arvult 31. Bernard Kangro kirjanduspreemia pälvis 2020. aastal kirjanik Jaan Kaplinski raamatute „Latsepõlve suve” ja „Piirpääsukese Euroopa. Baikalist Assoorideni” eest. Žürii liikme ja ajakirja Looming peatoimetaja Janika Kronbergi sõnul on Kaplinski kahel kirjandusauhinna vääriliseks arvatud raamatul üks ja sama lähtepunkt.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD