Menu

Lindora laadaplatsi raietööde vastu on esitatud petitsioon

  • Kirjutas Kadi Annom

Möödunud aasta 28. oktoobril toimus Lindora laat koroonaviiruse leviku tõttu teisiti. Üle hulga aja oli taas tegemist isekorraldusliku laadaga. Foto: AIGAR NAGEL

24. novembri pärastlõunal kogunesid riigimetsa majandamise keskuse (RMK) esindajad, Lindora laada korraldajad ning kohalikud elanikud Lindora laadaplatsile, et arutada ühiselt kevadel algavaid raietöid.

Toona selgitati raie põhjuseid, viisi ning kulgu. Esitada sai küsimusi ja RMK esindajad rääkisid huvilistele olukorra peensusteni lahti. RMK Võrumaa metsaülem Agu Palo selgitas, et paljud puud on oma küpsuse saavutanud või seda saavutamas ning et metsa oleks tarvis uuendada. Plaani on võetud aegjärkne raie, mida kasutatakse puistutes, kus lageraie on vastunäidustatud ja kus soovitakse säilitada olemasolevat sellele kasvukohale sobivat elujõulist metsauuendust.

Palun logi esmalt sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

Kommentaarid  

0 #1 Ullikõsõ´! 2021-01-12 20:38
Kagah, ku suurõ puu´ ülemineva aasta inne laata autuside pääle sattõva! Lepikus olnu sääl külänt!
Tsiteeri | ebasobiv

LOE VEEL

LOE VEEL

DIGILEHED

15 PÄEVA ENIMLOETUD