Menu

GALERII Kuperjanovi jalaväepataljoni ajateenijad karastuvad jäises vees

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

Kuperjanovi jalaväepataljoni B-jalaväekompanii sõdurid läbivad sel nädalal talvise sõjapidamise väljaõppe, mille hulka kuulub ka tegutsemine jääauku kukkumise korral.

„Olen talisuplemist varemgi harrastanud, nii et mulle isiklikult oli jäisesse vette kukkumine üsna meeldiv kogemus. Usun, et talvise sõjapidamise oskused kuluvad edasises teenistuses marjaks ära,“ ütles reamees Chris Kevin Raidma.

Talvise sõjapidamise oskused on Eesti kliimat arvestades oluline osa ajateenijate väljaõppest. Peale jääauku kukkumise õpivad sõdurid ka seda, kuidas talvel õigesti riietuda ja vältida külmakahjustusi ning millised on välitingimustes toitumise eripärad. Nädala teises pooles õpetatakse ajateenijatele kuidas talvel endale ajutist varjualust ehitada ning käepäraste vahenditega lõke üles teha.

Talvise sõjapidamise väljaõpet viivad läbi kogenud instruktorid, kes jälgivad täpselt ka ohutuseeskirjade täitmist.

2. jalaväebrigaadi koosseisu kuuluv Kuperjanovi jalaväepataljon on üks kaitseväe suurimaid väljaõppeüksuseid. Pataljonis saavad väljaõppe nii jalaväe-, miinipilduja- kui erinevatel lahingutoetuserialadel teenivad sõdurid. GALERII

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD