Menu

Pühapäevaga lõppes Rõuge kaasava eelarve hääletus

  • Kirjutas Kadi Annom

Madalseikluspargi rajamiseks on vajalikud puud juba märgistatud. Puude vahel rõõmustavad saadud toetusraha üle Varstu lasteaiaõpetaja abi Küllike Kasak (vasakult), Reimo, Varstu kooli klassiõpetaja Vivian Helekivi, Varstu kooli direktor Aive Adler, Mairon, Feliks, Patrik, Varstu kooli töötajad Anu Mändmets ja Tiina Kerberg, Ryan, Kustar, Liisi, Varstu lasteaia õppejuht Liivi Mõttus ja Hannes. Foto: AIGAR NAGEL

Kaasav eelarve on paljudes Eesti omavalitsustes ja ka maailma riikides kasutatav menetlus eelarve koostamisel, kus kohaliku kogukonna liikmetel on võimalus eelarve koostamisel teatud summa osas kaasa rääkida.

Rahastuse saavad kaks enim hääli saanud ideed, mille tingimuseks on, et kaasava eelarve projektid asuvad valla erinevates piirkondades (Haanja, Misso, Mõniste, Rõuge, Varstu). Idee peab olema teostatav käesoleva aasta jooksul ning ühe idee maksimaalne rahastus on 15 000 eurot.

Objekt, mida sai ideena välja pakkuda kuni möödunud aasta 27. detsembrini, peab olema Rõuge vallaga seotud, pakkuma avalikku hüve, olema avalikus kasutuses ning sellest ei tohi tekkida ebamõistlikke kulusid valla järgnevate aastate eelarvetele.

Nädala jooksul käis kokku hääletamas 950 inimest. Vanim hääletaja oli sel korral 93-aastane, hääletajate keskmine vanus oli 47 aastat. Enam kui pool (535) hääletajatest olid naised, kõige aktiivsemad olid hääletajad vanusevahemikus 30–39 eluaastat (203).  ALLIKAS: Rõuge vallavalitsus

Edasi lugemiseks palun logige sisse

Digilehe lugemisõigusega saab ligipääsu portaalidele vorumaateataja.ee ja
digileht.vorumaateataja.ee, mis sisaldavad kõiki artikleid, kaastundeavaldusi, kuulutusi ja reklaame. Lugemisõiguse saab vormistada SIIT.

LOE VEEL

LOE VEEL

DIGILEHED

15 PÄEVA ENIMLOETUD