Menu

Kes peaks vastutama Võrukivi pärast?

Võru linnavolikogu opositsioon eesotsas endise linnapea Anneli Viitkiniga soovib naelutada häbiposti abilinnapea Kristjan Võrno – selle eest, et ta Võrukivi eest vastutava isikuna eraettevõtja Selista asja ajas. See on pragmaatiline käik, sest projekti tegelik autor ja selle õnnestumise nimel isegi koalitsiooni lõhkunud mees, Selistale nii mõnedki kasulikud lepingud välja ajanud Ülo Tulik on juba Võru linna tolmu jalgadelt pühkinud. Nii kiire oli tal riigi rahade juurde, et isegi omaenda lahkumiskõnet polnud tal aega volikokku pidama tulla.

Iseasi on muidugi see, kas siis, kui suurt karu enam kärbikule võtta ei õnnestu, tasub suunata püssitoru mõmmibeebi poole. Võrno abituid selgitusi kuulates on selge, et Tuliku väimehele tänava rajamine ei olnud tema idee. Võrno püüab küll selgitada, et Võrukivvi tööstusala rajamine sai ette võetud linnarahva huvides, kuid iga mõistlik linnakodanik saab aru, et olukorras, kus on lihtsam üles lugeda, millised Võru linna tänavad korras on, kui seda, millised pole, tundub kogu auru Võrukivile suunamine pehmelt öeldes kahtlane.

Täna Võrnole volikogus umbusaldust avaldav Anneli Viitkin ütleb õigesti, et enne Võrukivile eelistuse andmist oleks pidanud põhjalikult kaaluma ka teisi variante. Korda tegemata teedest ju Võrus puudust pole. Samuti oleks pidanud otsuse langetamise protsessi kaasama linnarahva, sest linnarahvas on ju nende katkiste tänavate põhiline kasutaja.

See, et laiapõhjaline, linnaelanikke kaasav arutelu ära jäeti, näitab esiteks seda, et linnavolikogu liikmetel ei olnud piisavalt selgroogu, et Tuliku erahuvidele vastu seista, ja teiseks seda, et vähemasti kuni viimase ajani käis tants Võru IRLis Tuliku pilli järgi. Kuid olgu Tuliku võim kui tahes suur – korruptsioonile pidanuks tema erakonnakaaslased sellegipoolest vastu astuma. See, et nad seda ei teinud ja Tuliku vangerdustega kaasa läksid, näitab, et Võru IRL vajab suurt sisemist puhastust. Kuni seda tehtud pole, on kahtlused nii Võrno kui teiste Tuliku asja ajanud IRLlaste sobivuses linna juhtivatele ametikohtadele põhjendatud.

Kommenteerimine on suletud

LOE VEEL

LOE VEEL

20 PÄEVA ENIMLOETUD