Menu

Neljapäeval ei juhtunud ühtegi inimvigastustega liiklusõnnetust

  • Kirjutas Võrumaa Teataja

FOTO: Aigar Nagel

Eesti teedel ja tänavatel ei juhtunud neljapäeval ühtegi inimkannatanutega liiklusõnnetust.

Tegemist oli alanud aasta juba seitsmenda sellise päevaga, kus politseile ei teatatud ühestki liiklusõnnetusest, kus inimene oleks viga saanud. Aasta esimene hea päev liikluses oli 13 jaanuaril, teine 25. jaanuaril, kolmas 6. veebruaril, neljas 9. veebruaril,  viies 12. veebruaril ja kuues 19. veebruaril.

Siseministeeriumi andmetel oli möödunud aastal 13 sellist päeva, kui politseinikud ei pidanud tegelema raskete liiklusavariidega. Tunamullu oli selliseid päevi 16 ja 2016. aastal 19. 

Politsei tabas ööpäevaga 11 joobes sõidukijuhti

Kaks juhti olid esialgsetel andmetel uimasteid pruukinud ja üheksa olid rooli istunud alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas siseministeerium BNS-ile. Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

LOE VEEL

LOE VEEL

15 PÄEVA ENIMLOETUD